Bizimle iletişime geçin

Editoryal

Decathlon ile #Sporadevam – Doğru Kıyafet ile Maksimum Sürüş Deneyimi

Bisiklet sürmenin verdiği vazgeçilmez keyfi bisiklet sevdalıları çok iyi bilir; fakat sürüşlerinizi daha konforlu hale getirerek bisiklet sürerken aldığınız keyfi ve performansınızı zirveye çıkarabilirsiniz. Decathlon Türkiye ile sürüşleri daha konforlu hale getiren bisiklet kıyafetlerinin özelliklerini ve sağladıkları avantajları sıraladık.

Bisikletinizle yeni maceralara doğru pedal çevirmekten keyif alan bir bisikletçiyseniz, size yüksek sürüş performansı ve konforu sağlayacak bir kıyafet arayışında olabilirsiniz. Günlük kıyafetleriniz size konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sağlamayabilir; aynı şekilde spor kıyafetleri de. Ancak spesifik olarak bisiklet için tasarlanmış kıyafetler sürüşünüzü kesinlikle daha konforlu, verimli ve güvenli hale getirir; ayrıca dikkat çekici renkler kullanılan bu kıyafetler bisikletçilere görünürlük sağlar.

Bisiklet kıyafetlerinin asıl amacı, sürüşünüzü daha keyifli hale getirmeye yardımcı olmaktır. Bisiklet kıyafetleri, sürüş seviyeniz ne olursa olsun, bisiklet üzerinde geçirdiğiniz zaman boyunca daha rahat hissetmenizi, sürüş sürenizi uzun tutabilmenizi ve daha verimli bir şekilde pedal çevirebilmenizi sağlamak amacıyla tasarlanır. İster şehir içinde kısa sürüşler yapın, ister doğada uzun keşiflere çıkın, bisiklet kıyafetleri ne olursa olsun size daha keyifli bir sürüş deneyimi sağlayacaktır.

Pamuklu giysiler günlük yaşantınızda size rahatlık sağlayabilirken, spor yaparken kâbusunuz olabilirler. Aktifken terlersiniz, terleyince de kıyafetleriniz ıslanır; ve pamuklu giysiler bir kere ıslanınca kurumaları zorlu olur. Bunun aksine aktif giyimde kullanılan malzemeler, bu nemi cildinizden çekerek malzemenin dış katmanlarına aktarır ve havada buharlaşmasına yardımcı olarak, aynı zamanda sizi serinletmeye de yardımcı olur.

Hareket özgürlüğü sağlayan kıyafetler tercih edin

Pedal çevirirken deneyiminizi daha konforlu hale getirecek olan diğer kıyafetlerden biri, popülerliği git gide artan askılı bisiklet taytları. Bunların normal bisiklet şortlarına göre daha konforlu olduğunu söyleyebiliriz, çünkü kemer çizgisinin kıvrılması muhtemel olan şortların aksine, askılı taytlar omuzlarınızdan destek alarak her zaman olması gereken yerde kalırlar. Askılar karnınızdaki baskıyı hafifletmeye yardımcı olur -fakat omuzlarınızı kesmeyecek kadar geniş olduklarından emin olmanız önemli. Taytınız kan akışını kısıtlamayacak derecede sıkı, dizlerinizin üzerinde olmayacak ve uyluk bölgenizin yaklaşık üçte ikisini kaplayacak kadar uzun olmalıdır.

Önerimiz;

Yol Bisikleti Taytı-Racer Van Rysel; hem kısa hem de uzun mesafelere uygun, performans için ideal, hafif bir tayt olarak tasarlanmış. Vücudu en iyi şekilde kavrayan tayt, sürüş ve antrenmanlarınızda maksimum hareket özgürlüğü sunuyor. Endurance 2.5 HD pedi ve oldukça yoğun yapıda köpükleri ile otururken rahatlık sağlıyor. Nefes alan ve teri emen bileşenleri sayesinde terinizi dışarı atıyor.

Konforunuzdan ödün vermeyin

Bisiklet sürerken konforunuz için gerekli ihtiyaçlarınızı karşılayacak kıyafetlerden bir diğeri ise bisiklet formasıdır. Bisiklet formaları esnek, nefes alabilir, nem emici ve çabuk kuruma nitelikleri olan malzemelerden üretilir.

Bisiklete özel formalar genellikle biraz daha dar kesim olarak tasarlanır ki bu bisikletçiler için iyi bir özelliktir. Bisiklete bindiğinizde, eforunuzun çoğunu karşıdan gelen rüzgarın üstesinden gelmek için harcarsınız ve ileriye doğru hareket ettiğiniz her an hava direnciyle karşılaşırsınız. Bu yüzden bol kesimli bir tişört tercih ederseniz bu büyük bir yelken görevi görerek sizi geride tutacaktır. Sıkı bir bisiklet forması ise rüzgarla baş etmenize kolaylık sağlar. Fakat tüm formaların çok sıkı olduğunu düşünmeyin, çeşitli kesim ve tasarımlar içerisinde kendinize uygun bir tane bulabileceğinizden eminiz!

Bisiklet formasının faydaları bununla da bitmiyor! Hiç yolculukta anahtarlarınızı, cüzdanınızı veya telefonunuzu yanınızda taşımayı denediniz mi? Bunları şortunuzun ceplerinize doldurursanız size pedal çevirirken zorluk çıkarabilirler. Bu nedenle bisiklet formalarının sırt bölgelerinin altında cepler bulunur. Bu cepler, sürüşünüze engel olmadan bisiklet üzerindeyken eşyalarınıza erişebilmenize olanak tanır.

Ayrıca bisiklet formaları, sırtınızı normal bir tişörtten daha fazla örtecek şekilde tasarlanmıştır. Bisiklet sürerken çoğunlukla öne doğru eğilmeniz gerekir ve bu sırada giysinizin sırtı açılabilir. Hiç fark ettiniz mi bilmiyoruz; fakat bu durumun yaşanmaması için bisiklet formalarının sırt bölümleri daha uzun olacak şekilde üretilir.

Önerimiz;

Yol Bisikleti Forması – Racer Van Rysel; yalnızca performansa odaklı olarak tasarlanmış bir formadır. Hafiftir, nefes alır ve vücuda oturur. Her iki yanda ultra nefes alan yapıda file kumaşlara sahiptir. Sırtta bulunan üç cebinde antrenman için ihtiyacınız olan eşyalarınızı taşıyabilirsiniz. Teri emen bileşenleri sayesinde terinizi dışarı atar. Performansınızı artırmanız için ikinci cilt etkisi yaratan aerodinamik bir kesime sahiptir; vücudu çok fazla sıkmaz ancak bisiklete binerken vücuda oturur. Göze çarpan neon rengi ile görünürlük sağlar.

Önerimiz;

Yol Bisikleti Çorabı – Roadr 900 – Van Rysel; ileri seviyede bisiklet sürücüleri için tasarlanmış kısa konçlu bir çoraptır. Nefes alabilirliği, hafifliği ve inceliği ile ürün gamının en iyisi olan bu çorap, teri dışarı atma özelliğine sahiptir. Ayrıca neon lime yeşili ve siyah renk seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Güvenliğinizi ihmal etmeyin!

Bisiklet üzerindeyken konforlu bir sürüş deneyimlemenin önemini belirttik; fakat eğer güvenli bir sürüş gerçekleştirmiyorsanız anlattıklarımızın hiçbir önemi yok desek abartmış olmayız. Özellikle trafikte diğer araçların yanında nispeten daha savunmasız bir biçimde yolculuk eden bisikletliler, trafiğin tehditlerinden korunmak için hiçbir zaman önlemlerinden taviz vermemeliler, fark edilebilir ve görünür kalmalılar.

Önerilerimiz;

Bisiklet Zili

Led Aydınlatma – Usb Şarjlı

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Bobinaj Tamirinde Elektrikli Bisikletler İlk Sırada

Haberler

Tour de France 2022’ye hazır mıyız?

Haberler

İstanbul Turkcell GranFondo Yol Bisiklet Yarışı İçin Hazır

Haberler

İzmir’de 6 Ayda 79 BİSİM Bisikleti Çalındı

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!