Bizimle iletişime geçin

Haberler

Cavendish Eddy Merckx’in Tour rekorunu kıracak mı?

6. etapta aldığı galibiyetle Tour de France etap galibiyetleri 32’ye ulaşan Mark Cavendish, Merckx’in 34 etaplık rekorunu kırma yolunda hızla ilerliyor

Mark Cavendish, Perşembe günü bir Tour de France etap galibiyeti daha elde edince, Eddy Merckx’in Tour de France etap galibiyeti rekoruna bir adım daha yaklaşmış oldu.

36 yaşındaki sporcu Perşembe günkü 6. etabı kazandıktan sonra, bu rekoru kırabilmek için gerçekten bir şansı olduğu daha da kesin hale gelse Mark Cavendish yarıştan sonra verdiği röportajlarda bu gerçeği itiraf etmekten çekindi.

“Adını söyleme”

Muhabir 6. etaptan hemen sonra Merckx’in ismini söylemeden rekor konusunu açtığında Cavendish gülümseyerek, “Adını söyleme” dedi. “Şu an başka bir şey düşünmüyorum. Tour de France’da bir etap kazandım işte. İnsanlar hayatları boyunca bunu başarmak için çalışıyorlar. Çok, çok mutluyum. 50 etap daha kazanırsam, demek ki 50 etap kazanacak kadar iyiyim. Eğer bir daha kazanamayacak kadar iyi değilsem, öyle olsun, o zaman o kadar da iyi değilim demektir. Tour de France bu.”

Son Tour etap galibiyetinden beş yıl ve 2020’nin sonunda bisiklet kariyerini bitirmeyi umduğunu söylemesinden bir yıldan az bir süre geçen Cavendish, Sam Bennett’in kadrodan çıkarılmasından sonra Deceuninck-QuickStep kadrosuna son dakikada eklenmesiyle yarışa katıldı. Baloise Belçika Turu’nun son etabında formunu zaten kanıtlamışken, Tour’a kendini iyi hissederek ama ne bekleyeceği konusunda herhangi bir tahminde bulunmaktan kaçınarak girdi.

Bir daha böyle bir fırsatı olmayabilir

Salı günkü 4. etapta net bir zafer elde etmeye devam etti ve kariyerindeki Tour etap galibiyet sayısını 31’e çıkardı. Ardından daha önce de iki kez kazandığı Châteauroux’daki 6. etapta bir başka zafer daha alarak, etap galibiyeti sayısını 32 yaptı.

Puan klasmanında şimdiden liderliğe yükseldi ve bunun hakkında konuşmak istese de istemese de, Cavendish yarış devam ederken daha fazla galibiyet elde etmek için mücadeleye gayet hazır görünüyor. Dahası, şu an sprintlerde Sam Bennett, Caleb Ewan ve Dylan Groenewegen gibi isimlerin olmaması, Cavendish’in bu rekoru kırması için büyük bir fırsat yaratıyor. Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Deceuninck-QuickStep’in Fabio Jakobsen’i gelecek yılki yarışa götürmesini beklediğini söyleyen Cavendish’in, rekor için bir daha bu kadar iyi bir fırsatı olmayabilir.

Kaynak: Cycling Tips

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

15 Temmuz Bisiklet Yarışı’nda büyük tehlike

Haberler

ABD’li bisikletçiler Erciyes’te çöp topladı

Haberler

Podyumda İsviçre rüzgarı esti

Haberler

Sakaryalılar şehri SAKBİS ile dolaşıyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!