Bizimle iletişime geçin

Haberler

Peter Sagan: Hala yeşil mayonun peşindeyim

Bora-Hansgrohe takım lideri Peter Sagan, Cavendish ile 2017’de yaşadıkları küslüğü artık aştığını söyledi ve başarısından dolayı Cavendish’i tebrik etti

Getty Images

Bora-Hansgrohe takım lideri Peter Sagan, Châteauroux’daki 5. sprint etabını beşinci sırada bitirdi, ancak Pontivy’de 3. etapta Caleb Ewan ile yaşadığı sert bir çarpışmadan sonra Slovak sporcu, sonuçtan memnun ve hala Fransa Turu’nda yarışıyor olmaktan mutlu. Yeşil mayo mücadelesi de henüz bitmiş değil.

Tours’dan Chateauroux’a uzanan 160 km’lik etap, Sagan’ın bir etap galibiyeti ve puan mayosu kazandığı Giro d’Italia ile birlikte 2021’deki 50. yarış günü oldu.

Şubat ayında antrenman kampında Covid-19’a yakalandıktan sonra sezon öncesi antrenmanını sıfırdan başlatmak zorunda kaldı, ancak sezonun başında yine de iyi bir formdaydı, Volta a Catalunya’da ve ardından Tour de Romandie’de bir etap kazandı.

”Sadece en iyi formuma dönmek istiyorum”

Peter Sagan etaptan sonra Cycling News’a “Hala buradayım. Giro’daydım ve şimdi Tour’dayım…” şeklinde konuştu.

“Henüz bir etap kazanmadım ama oradaydım ve 3. etapta olanları göz önünde bulundurursak hala heyecan zirvede olduğu için mutluyum.

“Dizim bana hala sorun çıkarıyor ama kendimi daha iyi hissediyorum ve umarım yakında tamamen toparlayabilirim. Paris’e ulaşıp ulaşmamak gibi bir endişem yok, sadece en iyi formuma dönmek istiyorum.”

Yeşil mayoyu giyen Mark Cavendish, ikinci etap galibiyetinin ardından 148 puana sahip. Sagan ise şu anda 72 puana sahip ve puan klasmanında yedinci sırada; ancak henüz rekabetten çekilmedi. “Fransa Turu’nda hâlâ yeşil mayo peşindeyim” dedi.

“Henüz altıncı etaptayız fakat sanki iki haftadır yarışıyormuşuz gibi geliyor. Henüz hiçbir şey kazanılmış ve kaybedilmiş değil ve daha dağlara tırmanmamız gerekecek.”

“Yeşil mayo için en büyük rakiplerim Michael Matthews ve Sonny Colbrelli gibileri hala oradalar ve gayet iyi sürüyorlar, ancak ulaşılamayacak bir yerde değiller. Önümüzdeki hafta Alpler’den sonra ve güneydeki sprint etaplarında neler olacağını göreceğiz.”

”Olanlar onun hala aklında, ama benim değil”

Sagan ve Cavendish’in arası, 2017 Tour de France’ta geçirdikleri kazadan beri pek iyi değildi, Aralarındaki gerilim arkadaşlıklarına zarar veriyor, ancak karşılıklı olarak birbirlerinin başarılarına gösterdikleri saygı, ilişkilerinin düzeldiğine dair işaretler veriyor.

Sagan, Fougères’teki ilk galibiyetinden sonra Cavendish’i tebrik etti ve 2017 olayını sprint geçmişlerinin bir parçası olarak değerlendirmek istiyor. “Her kazanana yaptığım gibi onu tebrik etmek için elimi uzattım. Ona karşı hiçbir şeyim yok.” dedi Sagan. Sanırım 2017’de olanlar onun hala aklında, ama benim değil. Artık o olayı aştım ve kazandığı için onun adına mutluyum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

15 Temmuz Bisiklet Yarışı’nda büyük tehlike

Haberler

ABD’li bisikletçiler Erciyes’te çöp topladı

Haberler

Podyumda İsviçre rüzgarı esti

Haberler

Sakaryalılar şehri SAKBİS ile dolaşıyor

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!