Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tour de France kazasına sebep olan seyirci teslim oldu

Tour de France’ın birinci etabındaki büyük kazaya neden olan seyirci Landerneau’da gözaltına alındı

Tour de France’ın ilk gününde kitlesel bir kazaya neden olan seyirci serbest bırakıldı ve kendisini “utanmış” ve “korkmuş” olarak nitelendiren Fransız polisi tarafından suçlu bulundu.

Yetkililer, zanlının kimliğini korumak istiyorlar, ancak birinci etabının finişinin yer aldığı Landerneau yakınlarında yaşayan 31 yaşında bir kadın olduğunu açıkladılar.

Cumartesi günü yaşanan olayın ardından Çarşamba günü tutuklandıktan sonra Cuma sabahı serbest bırakıldı ve gözaltında beklenenden fazla bir gece daha geçirdi.

İlki, ‘güvenliği kasıtlı olarak ihlal ederek başkalarını tehlikeye atmak’ ve ikincisi ‘üç aya kadar çalışamazlığa yol açacak şekilde kasıtsız olarak yaralanmalara neden olmak’ üzere iki ayrı gerekçeyle suçlanıyor.

Dava ekim ayında Brest’teki mahkemede değerlendirilecek ve kazaya sebebiyet veren seyirci 1.500 euro’ya kadar para cezasına çarptırılabilir.

Bununla birlikte, herhangi bir kişi veya grup kendi davalarını açarsa, seyirci başka davalarla da karşı karşıya kalabilir. Yarış organizatörleri dava açma tehditlerini geri çektiler, ancak kaza sonucu iki kolunu da kırıp yarışı terk etmek zorunda kalan Movistar’dan Marc Soler henüz dava talebinden vazgeçmiş değil. Çok sayıda sporcu yaralanmasına rağmen, Tour’u yalnızca Marc Soler ve Jasha Sutterlin terk etti.

Perşembe akşamı, seyirci hala gözaltındayken, savcı bir basın toplantısı düzenleyerek kadının nasıl tepki verdiğini açıkladı.

France Bleu‘ya göre, “utanç” ve “korku” hissetmesinin yanı sıra “medyadaki tepkilerden rahatsız olduğu” söylendi.

“Aptallığını” kabul etti, ancak kendini polise teslim olmadan önce “olayı sindirmesi” gerektiğini söyledi ve ”psikolojik olarak kırılgan” olarak betimlendi.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!