Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tadej Pogačar doping imalarına yanıt verdi

Geçtiğimiz senenin Tour de France galibi Tadej Pogačar, bu sene de sarı mayo yolunda rakiplerinin önüne geçince ortaya çıkan doping imalarına cevap verdi

Paris’teki finişe iki hafta kala UAE Team Emirates sporcusu Tadej Pogačar, şimdiye kadar Tour de France mücadelesinde tüm rakiplerini sarı mayodan uzaklaştırmayı kolaylıkla başardı. Ancak şüpheleri ortadan kaldırmak için Tour de France’daki performansıyla ilgili imalara ilk kez yanıt verdi. Genç sporcu, yapılan doping kontrollerinin eleştirileri haksız çıkarmaya kanıt olduğunu söylüyor.

Tadej Pogačar, Covid-19 önlemleri nedeniyle Zoom üzerinden yapılan basın toplantısı sırasında uluslararası medyaya konuştu. Formu ve takımının performansı hakkında genel bilgiler verdikten sonra son olarak Pogačar’a, temiz yarıştığından şüphe edenleri nasıl susturabileceği soruldu.

Pogačar, “Eleştirilerin yanlış olduğunu kanıtlamak için birçok doping kontrolünden geçiyoruz.” dedi. “Örneğin, dün bir günde üç kontrolüm vardı -ikisi etaptan önce ve biri etaptan sonra. Bu yüzden onların yanıldığını kanıtlamak için yeterli kanıtım olduğunu düşünüyorum.”

2020 Tour de France galibi Tadej Pogačar

“Formumdan oldukça memnunum. Ancak bu sene Tour’un başından beri yaşanan birçok kaza yüzünden gerçekten zorlu geçti ve kesinlikle birçok sporcuyu etkiledi. Bu durum ayrıca çok fazla enerji harcamalarına mâl oldu. Ben yalnızca küçük bir kaza geçirdim, bu yüzden beni etkilemedi.”

Pogačar, “Sadece bir zamana karşı ile Tour’u kazanmanın bir seferlik bir şey olmadığını göstermek, en büyük motivasyonlarımdan biri gerçekten. Bu yıl tekrar iyi performans göstermek istedim. Tüm yarış boyunca kendimi kanıtlamak ve dünyaya neler yapabileceğimi göstermek için motive oldum.”

Kaynak: Cycling Today

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!