Bizimle iletişime geçin

Haberler

ABD’li bisikletçiler Erciyes’te çöp topladı

Erciyes’e yüksek irtifa kampı için gelen Wildlife Generation Pro Cycling sporcuları, düzenledikleri etkinlikle Tekir Yaylası ve göleti etrafında çöp topladı

Erciyes’e iki hafta önce gelen ve antrenmanlarını burada sürdüren ABD’li Wildlife Generation Pro Cycling takımı sporcuları, kaldıkları otelin yakınındaki Tekir Yaylası ve göleti etrafındaki atıkları toplamak için Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes AŞ yöneticileriyle irtibata geçti.

Taleplerinin olumlu karşılanması üzerine altı sporcu yayla ve gölet çevresindeki çöpleri toplayarak poşetledi. Toplanan çöpler, Erciyes AŞ ekibinin aracına yüklenerek imha edilmek üzere götürüldü.

Wildlife Generation Pro Cycling sportif direktörü Danny Van Haute, yaklaşık üç haftalık yüksek irtifa kampı ve yarışlara katılmak için Erciyes’e geldiklerini belirtti.

Erciyes’in eşsiz bir doğaya sahip olduğunu belirten Haute, “Erciyes’i çok beğendik, olağanüstü bir yer. Daha önce böyle bir irtifa merkezinde kamp yapmamıştık. Önümüzdeki yıl da tekrar buraya gelmeyi planlıyoruz. Parkurlar, yollar çok güzel, çok beğendik.” dedi.

Çevre odaklı bir takım olduklarını, kuruluş felsefelerinin kökeninde de bunun yattığını anlatan Haute, “Bunun için kurulan bir takımız. Türkiye’yi, doğayı ve dünyayı korumak için bulunduğumuz yeri temizliyoruz. Daha önce kamp yaptığımız Alanya ve Romanya’da bu etkinliği yaptık.” ifadelerini kullandı.

Sporcu Jason Saltzman da 15 yıldır bisiklet sporunun içinde olduğunu ve ilk defa geldiği Erciyes’i çok beğendiğini dile getirdi.

Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakma adına gittikleri ülkelerde doğada temizlik faaliyetleri yaptıklarına dikkat çeken Saltzman, “Yollar çok kaliteli, bir gün Kayseri’ye gidiyoruz, diğer gün Develi’ye gidiyoruz, tırmanış da çok iyi. Bugün de burada çevreyi temizledik, çok mutluyuz. Gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak bizim için çok önemli.” diye konuştu.

Kaynak: AA

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!