Bizimle iletişime geçin

Haberler

Van der Poel: ‘Rampanın kaldırıldığını bilmiyordum’

Mathieu van der Poel, Tokyo Olimpiyatları’ndaki cross-country yarışından ayrılmasına neden olan düşüşünden, rampanın kaldırılmasını sorumlu tuttu

Hollandalı bisikletçi Mathieu van der Poel, Tokyo Olimpiyatları’ndaki cross-country yarışının ilk turunda ağır bir şekilde kaza yaptı. Tekrardan ayağa kalkıp 13. sıraya kadar yükselmesine rağmen, sonunda kalçasındaki ağrı sebebiyle yarışı terk etmek zorunda kaldı ve ardından röntgen taraması için hastanenin yolunu tuttu.

Van der Poel, antrenman sırasında iniş alanında bulunan güvenlik tahtasının sebep olduğu yanlış anlaşılmayı kazadan sorumlu tuttu. Kalasın yarış sırasında yerinde olacağını ve aşağı inebileceğini varsayarak iniş alanına giren sporcu, tepeden inerken tahtayı yerinde bulamayınca dengesi bozuldu ve aşağı düştü.

Hem Hollanda milli antrenörü Gerben de Knegt hem de Van der Poel’in 10. sırada yer alan takım arkadaşı Milan Vader, favoriler arasında yer alan sporcunun tahtanın kaldırılacağını nasıl fark etmediğini açıklayamadı.

NOS’a konuşan Vader, “Söylemesi zor ancak bugün öğle yemeğinde bunun hakkında konuşmuştuk. Aynı tahtanın 2019 yarışı için de kaldırıldığını söylemiştim.’’ dedi.

Twitter’da açıklama yapan Mathieu van der Poel, kalasın yarıştan önce kaldırılacağını bilmediğini söyledi.

“Farkında değildim -o kalas keşif sırasında oradaydı. Yalnızca test sürüşünde kaldırıldığını duydum.”

Kalasın kaldırılması konusunda önceden bilgilendirilip bilgilendirilmediği sorulduğunda, “Hayır, hiçbir şey bilmiyordum.” dedi.

Vücudunda herhangi bir kırık olmadığı tespit edilen sporcu, sosyal medyada paylaştığı fotoğraf ile geri döneceğini belirtti.

Cross-country yarışını Mathias Flueckiger’i 20 saniye farkla geçen Tom Pidcock kazanırken, İspanyol David Valero ise bronz madalyanın sahibi oldu.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!