Bizimle iletişime geçin

Haberler

“Her Pedal Bir Hayal” projesinden TEGV çocuklarına eğitim desteği

İskenderunlu öğrencilerin başlattığı “Her Pedal Bir Hayal” projesi TEGV çocuklarına eğitim desteği sağladı

İskenderun’da özel bir okulda ilkokul öğretmeni olan Semir Dreyfioğlu, öğrencilerine sosyal sorumluluk bilincini küçük yaşta aşılamak ve onlara bu yolda liderlik etmek için dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) adına anlamlı bir yolculuğa çıktı.

Değişen ve sınırların kalktığı Dünya’da çocuklarımıza Dünya’nın sadece yaşadıkları yerden ibaret olmadığını göstermek için bisikleti bir araç olarak kullanan Dreyfioğlu, bu yolla öğrencilerine küçük yaşta sosyal sorumluluk bilincini aşılamayı amaç edindi. Onların erken yaşta merak eden,  sorgulayan bireyler olarak yetişmelerine öncülük etmek için bu rotayı tamamen öğrencilerinin öncülük ettiği bir proje olarak pedalladı.

Öğrenciler tarafından “Her Pedal Bir Hayal” olarak adlandırılan proje kapsamında İskenderun’dan İzmir’e pedal çevirerek bağış toplayan Semir Öğretmen, çıktığı bu yolculukta toplanan bağışlarla 105 TEGV çocuğunu eğitim desteği ile buluşturdu, geleceğe umutla bakmalarını sağladı.

5 Temmuz günü İskenderun’dan sürüşüne başlayan Dreyfioğlu, Adana-Mersin üzerinden Akdeniz rotasını takiben; Antalya’da TEGV’in Suna-İnan Kıraç Eğitim Parkında mola verdi; çalışanlarla buluşup sohbet etti.

24 Temmuz tarihinde, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, İzmir Eşrefpaşa Öğrenim Birimi çalışanları ve gönüllüleri, TEGV’in sosyal sorumluluk projelerinin ortağı Umuda Pedal Ekibi’nin Kaptanı İlhan Kesken ve ekipten Anıl Altaş, Semir Dreyfioğlu’nu karşılayarak sürüşünün son kilometrelerinde kendisine eşlik ettiler. Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda başlayan İzmir sürüşü, Saat Kulesini takiben TEGV Eşrefpaşa Öğrenim Birimi’ne varılması ile son buldu.

Dreyfioğlu, sürüşü boyunca hissettiklerini şu sözlerle dile getirdi: “İlkokul öğretmenleri, öğrencilerin eğitim yolculuklarının başında karşılaştıkları ama hayatlarının sonuna kadar hafızalarında yer edinen önemli rol modellerdir. Bu sorumluluk bilinci ile ben de öğrencilerime hayatın sadece yaşadıkları konfordan ibaret olmadığını anlatmayı ve çevrelerine karşı duyarlı bireyler olarak yetişmelerini sağlamayı amaç edindim. Bu nedenle bu projeyi tamamen onların şekillendirmelerine fırsat sağladım. Bu yola çıkarken öğrencilerim de en az benim kadar heyecanlıydı. TEGV çocuklarıma ve velilerime her zaman anlattığım, saygıyla faaliyetlerini takip ettiğim bir vakıf. Şimdi 105 ihtiyaç sahibi çocuğumuzun değerli bağışçılarımız sayesinde TEGV’de etkinliklere katılıp kendilerine yeni ufuklar açacak olmasından gurur duyuyoruz. Bu yolculuğa çıkmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Öğrenci ve velilerimizin öncülük ettiği kampanyaya desteğiniz için teşekkürlerimi sunarım.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, “Bayram tatilini TEGV çocukları için feda eden Semir Dreyfioğlu aşırı sıcaklarda bu uzun rotada pedal çevirerek farkındalık yaratmakla kalmadı; aynı zamanda sosyal sorumluluğun etkili bir örneğini başarılı bir şekilde hayata geçirerek kendi öğrencilerine rol model oldu. Bu zorlu projeyi gerçekleştirdiği için Semir Hoca’mıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve yeni nesil öğrenme olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 25 yerleşik ilde 8 Eğitim Parkı, 30 Öğrenim Birimi, 20 Ateşböceği (Mobil Öğrenim Birimi) ile çocuklarımıza hizmet vermeyi sürdürüyor. Eğitim Gönüllüleri, her yıl yaklaşık sekiz bin gönüllüsünün desteğiyle kuruluşundan bu yana 3 milyona yakın çocuğumuzun aydınlık geleceğine katkı sağladı. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası iş birlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!