Bizimle iletişime geçin

Haberler

Yeni Orbea İspanya Turu’nda kameralara yansıdı

Euskaltel-Euskadi takımının bisikletçileri İspanya Turu’nda Orbea’nın sıra dışı boyanmış yeni aero kadrosu ile ilk defa görüntülendi

Fotoğraf : Getty Images

Artan izleyici sayısıyla üç haftalık Büyük turlar aynı zamanda bisiklet markalarının yeni ürünlerini görücüye çıkardıkları vitrin anlamına gelir. Kısacası yarış devam ederken pelotonda yeni teknolojiye sahip bir bisiklet veya ekipman görmek alışılmış bir durum, halihazırda devam eden İspanya Bisiklet Turu da bir istisna değil. Kervana son olarak yeni aero bisikleti ile kameralara yakalanan Orbea da katıldı.

Aslında Orbea’nın yeni aero bisikleti 2. etapta televizyon ekranlarına yansımış olsa da yarış başlamadan 2 gün önce düzenlenen takım tanıtım toplantısı sırasında bazı Euskaltel-Euskadi sporcularının bu bisikleti kullandıkları dikkatli gözlerden kaçmadı.

Fotoğraf : Getty Images

Bu ilgi çeken tasarım kendini Diego Rubio (Burgos-BH) ve Sergio Martin (Caja Rural-Seguros RGA) ile günün kaçış grubunda bulan Euskaltel-Euskadi takımının 22 yaşındaki profesyonel seviyede ilk sezonunu geçiren bisikletçisi Xabier Mikel Azparren’in altında daha detaylı şekilde görüldü.

Azparren bu kaçışla, sponsorlarına televizyonda görünürlük sağlamanın yanında, izleyicilere bisikleti incelemeleri ve bisikletin yeniliklerini keşfetmeleri adına oldukça geniş bir zaman tanımış oldu. Bu ilgi çekici tasarım bisikletseverlere, Orbea’nın geçen yıl piyasaya sürdüğü Ordu adlı zamana karşı modelini anımsattı.

Bisiklet, ortak göbek ve alın borusu alanlarında büyük bağlantı noktalarına sahip olduğu görünüyor. Alın borusuna bağlanan maşa aynı zamanda ön tekerleğin arkasını kapayan alt boruya entegre oluyor. Üst boru, muhtemelen uyumluluğa yardımcı olmak için düzleştirilmiş ve çeki borusu arka çatalla buluşmadan önce yukarı doğru kıvrım kazanıyor.

Fotoğraf : Getty Images

Maşanın aşağı doğru düz bir çizgide uzanırken, tıpkı arka çatal gibi bacakların dışa doğru kıvrıldığı görünmekte.

Ayrıca özellikle parlak turuncu ve beyaz boya tasarımına ek olarak, kadro tasarımında soluk açık mavi renkle kaplanmış bazı ince detaylar da dikkat çekiyor. Bunlardan en belirgin olanı ise alt borudaki Orbea logosu. Şu aşamada özelliklerini tam olarak anlamlandırılmasa da kadro boyunca birçok ayrıntı yer almaktadır.

Orbea’nın piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni bisikletinin lansman tarihi henüz bilinmemekte.

Kaynak : Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!