Bizimle iletişime geçin

Haberler

Fabio Jakopsen İspanya Bisiklet Turu’nda 4. Etabı Kazandı

Geçtiğimiz Ağustos ayında Polonya Turu’nda geçirdiği ağır kazadan sonra Jakopsen İspanya Bisiklet Turu’nda başarılı bir performans sergileyerek Vuelta a España’nın dördüncü etabında duygusal bir zafer kazandı

Fotoğraf : Gonzalo Arroyo Moreno / Getty Images

Geçirdiği ağır kaza sonrası Hollandalı bisikletçi ilk yarışına bu yıl koşulan 56. Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunda çıkmış ve pelotonda bir dizi bisikletçi tarafından duygusal bir şekilde karşılanmıştı.

Fotoğraf : Yücel Çakıroğlu

Kaza sonrası ilk sprint etap zaferini ise Eylül ayında Belçika’da düzenlenen Tour de Wallonie Turu’nda yaşayan Jakopsen’in İspanya Turu galibiyeti, ilk büyük tur etap zaferi olması açısından büyük önem taşıyor.

Bu bir rüyanın gerçekleşmesi

Jacopsen yarış sonrası yaptığı açıklamalarda 4. Etap galibiyetini ‘’Bu bir rüyanın gerçekleşmesi ‘’ olarak tanımladı.

24 yaşındaki Hollandalı bisikletçi, Polonya’da kendisini destekleyen sağlık ekibine, ailesine ve takımına geri dönüşüne yardımcı oldukları için teşekkür etti. ‘’ Birçok insan geri dönüşüm için çok çaba harcadı, bu aynı zamanda Onların da zaferi.”

Jakobsen, yaklaşık bir yıl önce Tour de Pologne’un açılış etabında sprint mücadelesi verdiği Dylan Groenewegen’in (Jumbo-Visma) çizgisinden sapıp dirseğini fazla açması sonucu bariyerlere çarparak yüzünden ve boynundan hayati tehlike oluşturacak şekilde yaralanmıştı.

İki gün komada kalan Hollandalı bisikletçi sonrasında bir dizi yüz ameliyatı geçirdi.

Kazanın diğer aktörü 28 yaşındaki Hollandalı sprinter Groenewegen yarıştan diskalifiye edilmiş ve takiben dokuz aylık bir yasak almıştı.

Kaynak : The Guardian

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!