Bizimle iletişime geçin

Haberler

Pogačar en çok kazanan bisikletçi

Üst üste ikinci Tour de France zaferinin ardından 22 yaşındaki bisikletçi, takımı UAE Team Emirates ile rekor bir maaşa sözleşme uzattı

2 kez Tour de France zaferine imza atan Sloven bisikletçi yeni takımı UAE Team Emirates ile yaptığı kontratla profesyonel pelotonun en çok kazanan bisikletçisi oldu. Kazandığı ücret kadar sözleşmenin uzunluğu da bisiklet için bir rekor hüviyetinde. Tadej Pogačar 2027 sezonunun sonuna kadar takımında mücadele edecek.

Gelecek ay 23 yaşına basacak olan Pogačar 6 yıllık imzaladığı sözleşmeye göre, olası bonuslar hariç toplamda 36 milyon Euro kazanacak. Bu ücret onu dünyanın en çok kazanan bisikletçisi yapıyor.

Pogačar yüksek geliri ile rakiplerinin önüne geçiyor

Ayrıca Pogačar’ın imzaladığı yeni kontrat diğer yüksek gelirli rakipleri olan, 4 Tour de France şampiyonu Chris Froome’un (Israel Start – up Nation) ve yakın zamanda TotalEnergie takımı ile 2022 ve 2023 sezonu için sözleşme imzalayan 3 dünya şampiyonu ile Peter Sagan’ın da önüne geçiriyor.

Geçen yıl, L’Equipe tarafından hazırlanan bir raporda, Froome’un yılda 4.5 milyon Euro kazandığı, Sagan’ın ise 5 milyon Euro ile pelotonun en yüksek maaş alan yarışçısı olduğu yer almıştı.

Tour de France şampiyonluğunun ardından olimpiyatlarda boy gösteren 22 yaşındaki genç bisikletçi, sezonun geri kalanın için Trento ve II Lombardia’daki Avrupa Yol Yarışı Şampiyonalarını hedeflemeye başladı.

Slovenya’nın ilk Tour de France şampiyonu Tadej Pogačar ile yaptığımız röportajımıza temmuz sayımızdan ulaşabilir, Pogačar’ın Tour zaferini, Slovenya’da geçen kariyerinin başlangıç yıllarını ve bisiklet dışındaki hayatına dair merak ettiklerine cevap bulabilirsiniz.

Kaynak : Cycling news

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!