Bizimle iletişime geçin

Haberler

İzmir’de Turkcell GranFondo Rüzgarı Esti!

78 Event ile iş birliğine girerek bisiklet yolculuğuna Bursa ile başlayan Turkcell, 13 Haziran’da ana sponsoru olduğu GranFondo Beykoz yarışı sonrasında hız kesmeden İzmir GranFondo ile bisikletseverlerin yanında olmaya devam ediyor

5 Eylül’de İzmir’de Turkcell öncülüğünde gerçekleşen Granfondo’ya olan ilgi oldukça büyüktü. Yaklaşık 1500 bisikletseveri ağırlayan İzmir Granfondo yarışı İzmir Valiliği’ninde desteğiyle Konak Meydanı’ndan başladı.

Yarışta birçok kategori yer alırken, engelli sporcuların da yer aldığı bir kategorinin olması büyük beğeni topladı.  Etkinlikte ilk kez görme engelli bisikletçiler, önde yön göstericinin olduğu tandem bisikletleriyle heyecana ortak oldu.

Pedallar yangın ve selden etkilenen çocuklara burs için döndü

Yarış kapsamında gerçekleşen sosyal sorumluluk etkinliklerinde elde edilen gelirler ise KAHEV ve TÜBİSAD iş birlikleriyle orman yangınlarında ve sel felaketlerinde zarar gören ailelerin çocuklarının eğitimleri için bursa dönüştü.

Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar açıklamalarda bulundu (FOTOGRAF: ONUR ATIŞ)

‘’Sosyal Fayda Üretmeye Devam Edeceğiz’’

Yapılan yarışla ile hem sporu teşvik ettiklerini hem de toplumsal fayda sağladıklarını belirten Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar şunları söyledi:

“Türkiye’nin Turkcell’i olarak, sürdürülebilir dünya için çok anlamlı bulduğumuz bisiklet kültürünü yaygınlaştırmak ve bu konuda sporun birleştiriciliğiyle birlikte toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla bisiklet yarışlarını destekliyoruz. Ayrıca GranFondo yarışlarıyla, ülkemizde bulunan toplam 50 milyon bisikletin kullanıcılarını aktif hale getirerek şehirlerde bisiklet kullanımının yaygınlaşmasını hedefliyoruz. Bu yarışla geçtiğimiz aylarda ülkemizde yaşanan yangın ve sel afetlerinden zarar gören çocuklarımızın eğitimine de destek oluyoruz. Yarış sayesinde toplanan bağışlar afet bölgelerindeki öğrencilerimize burs imkanı sağlayacak. Engelli vatandaşlarımızın hayata eşit katılımını ne kadar desteklediğimizi de bir kez daha göstermek istedik. Ne mutlu ki bugün rekor sayıda engelli bisiklet yarışçımız da bizlerle birlikte bu heyecanı yaşadı. Ülkemizin en güzel şehirlerinden İzmir’de rekor bir katılımla ikinci etabını gerçekleştirdiğimiz GranFondo Serisi’nin yapılmasında desteklerinden dolayı başta İzmir Valiliği olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla bu organizasyona sahip çıkan İzmirlilere sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Yarış sonrası kürsü yapan sporcuların çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği ve sporseverlerden tam not alan organizasyonun bir sonraki ayağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Haberler

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!