Bizimle iletişime geçin

Haberler

Ahmet Örken ABD Yolcusu!

Milli bisikletçimiz Ahmet Örken yeni sezonda Amerika merkezli Wildlife Generation Pro Cycling kıta takımında yarışacağını açıkladı

Başarılı milli bisikletçi sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile bu önemli gelişmeyi duyururken ‘’2022 sezonu için çok heyecanlıyım! ‘’ diye belirterek yeni sezon için duygularını belirtti.

Cyclist Türkiye olarak Ahmet Örken’e transfer süreci, yeni takımı ve beklentileriyle ilgili birkaç soru yönelttik;

Cyclist Türkiye: Yeni takımın olan Wildlife Generation’a transfer sürecin nasıl gerçekleşti?

Ahmet Örken: Takımın 2022 planları içerisinde sprinter aradıklarını ve tercih yapacakları sprintler arasında benim de yer aldığımı öğrendim. Takım menajeri ile mail üzerinden ilk iletişimimizi gerçekleştirdim. Yüz yüze görüşmek için buluşma programı yaptık. Erciyes’te yüz yüze görüşmenin ardından genel olarak takımın planları ve hedefledikleri yarışlar hakkında konuştuk. Bu planlar beni çok heyecanlandırdı. Yoğun bir yarış takvimi hedefliyorlardı. Bunun benim için büyük bir fırsat olacağını düşündüm. Bir ay sonrasında ise anlaşmaya vardık.

CT: Yeni takımından beklentilerin neler, Wildlife’ı tercih etme sebebin neydi?

: Öncelikle tercih sebebim tabi ki kariyerimi ön planda tutmak istemem. Yarış takvimleri sebebiyle ve birlikte geçirdiğimiz yarışlarda güçlü bir ekip olduklarına canlı olarak şahit oldum. Takım güçlü olursa yarış kazanma ihtimaliniz her zaman daha yüksektir.

CT: Takımla birlikte ilk antrenman kampı ne zaman olacak veya bir araya ne zaman geleceksiniz, gelecek sezon programı belli mi?

: Takım sprintler için takım çalışmasına önem verdiklerini özellikle vurgulamıştı ve gelecek yıl planları için çalışma yaptıklarını da ayrıca belirttiler. Net bir takvim henüz açıklanmadı. Bu yüzden sorunuza şu an için net bir yanıt veremiyorum.

CY: Belki henüz erken ama yeni sezon öncesi hedeflerin neler?

AÖ: Yeni sezonda yarış kazanmayı çok özledim. Ve elbette podyumda olmayı. Bunun için çalışmalarımı yürüyeceğim. Bir kondisyoner ile çalışıp sprint gücümü kapasitemin en üst seviyelerine çıkarmaya çalışacağım. Hedefim sprint etapları ve yarışlar!

Cyclist Türkiye ailesi olarak Ahmet Örken’e yeni takımında tüm hedeflerini gerçekleştirebileceği başarılı bir sezon dileriz!

Kaynak: Cyclist Türkiye

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!