Bizimle iletişime geçin

Haberler

Opet Muğla Cup 4x Elımınator Yarışı İçin Geri Sayım Başladı!

Türkiye’de ilk kez “Opet Muğla Cup” adı altında düzenlenecek olan, 29 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek Muğla Cup 4x Eliminator Yarışı için geri sayım başladı

Ülkemizde özellikle pandemi süreciyle birlikte bisiklet sporuna olan ilgi gün geçtikçe artmakta olup, bu ilginin sonucunda Türkiye’de ‘’ilk’’ olma özelliği taşıyan birçok bisiklet yarışı organizasyonu, bisikletseverler ile buluşturulmaya başlamış, mevcut organizasyonların sayısı artmıştır.

İlk olma özelliği taşıyan, ilk kez Opet’in ana sponsorluğunda düzenlenecek olan Opet Muğla Cup Four Cross(Opet Muğla Cup 4x Eliminator), Bodrum Dağ Bisikleti Spor Kulübü (BODASK) tarafından Muğla Valiliği, Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Bodrum, Marmaris Fethiye Belediyeleri ve Kaymakamlıklarının desteği bisikletseverler ile buluşacak.

3 etaptan oluşacak olan yarış  29 Ekim’de Fethiye’de, 31 Ekim’de Marmaris’te ve 2 Kasım’da Bodrum’da düzenlenecek.

Parkur detayları ise;

29 EKİM 2021 FETHİ BEY PARKI

Yaklaşık 600mt uzunluğunda teknik bir parkur

Şehit Fethi Bey Parkında uçak maketinin olduğu bölüm yarışın hem başlangıç hem de bitiş noktası olacak. Startla birlikte parkın içine giren yarışmacıları Şehit Fethi Bey Parkının doğal engelleri yanına eklenecek olan suni engellerle müthiş bir mücadeleye girecek.

31 EKİM 2021 KALE MEYDANI

Yaklaşık 700mt uzunluğunda çok teknik ve hızlı bir parkur

Barbaros caddesi yarışın hem başlangıç hem de bitiş noktası olacak. Startla birlikte çarşı içine giren yarışmacıları Marmaris kalesinin dar ve basamaklı sokakları karşılayacak. Tek bisikletin girebileceği dar sokaklarda tekniklerini gösterme imkanı bulan yarışmacıları Barbaros caddesine indiklerinde hızlı ve engelli bir finish bölümü bekleyecek ve yarış başladığı noktada sona erecek.

2 KASIM 2021 LİMAN

Yaklaşık 700mt hem teknik hem de hızlı bir parkur

Bodrum çarşının girişi aynı zamanda yarışın da başlangıç noktası olacak. Zorlu engelleri geçen yarışmacılar kilisenin arkasındaki tek bisikletin girebileceği dar sokaklarda tekniklerini gösterme imkanı bulacaklar. Çarşı içinde tekrar hızlanan yarış, çeşitli engeller eşliğinde limanda sona erecek.

Bisiklet sporuna son yıllarda artan ilginin yanı sıra zorlu bir dalı olan Dağ Bisikletini geniş kitlelere tanıtıp bu güzel heyecanın paylaşılmasını sağlamak ana hedefini taşıyan organizasyon,  ana sponsoru Opet olmak üzere Fethiye, Marmaris ve Bodrum belediyeleri, Delta Bisiklet, Shimano, Blue Dreams, Cycle Turkey’in katkılarıyla düzenleniyor.  Etkinliğin ana amacı Muğla ilini UCI’ın (Uluslararası Bisiklet Birliği) düzenlediği dünya şampiyonası takvimine sokmak ve uluslararası boyuta taşımak.

Detaylı bilgi almak ve yarışa kayıt olmak için https://www.muglacup.com/ adresini ziyaret edebilir sizde bu heyecana ortak olabilirsiniz!

Kaynak: Cyclist Türkiye

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!