Bizimle iletişime geçin

Uncategorized

Chris Anker Sørensen Dünya Şampiyonası’nda Hayatını Kaybetti!

2021 UCI Dünya Yol Şampiyonası’nın henüz başlangıcı büyük bir trajediye ev sahipliği yaptı. Danimarka televizyonunda yorumcu olarak görev yapan eski bisikletçi Chris Anker Sørensen hayatını kaybetti

Dünya Bisiklet Şampiyonası için Belçika’da olan Sørensen, cumartesi günü bisiklet sürdüğü sırada kendisine bir kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybetti.

TV 2 Sport direktörü Frederik Lauesen yaptığı açıklamalarla yaşadığı büyük şaşkınlığı ve üzüntüyü dile getirdi:

“Meslektaşım Chris Anker Sørensen’in öldüğü haberini aldığım için büyük bir üzüntü duyuyorum.’’ diyen Lausen,

“Sorensen, Dünya Bisiklet Şampiyonası için Belçika’daydı. Cumartesi günü bisiklete bindiği sırada bir aracın ona çarpması sonucu yaralandı ve kaza sonrası hayatını kaybetti. En içten duygularımla Sørensen’in ailesinin yanında olduğunu belirtmek isterim’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

5 Eylül’de henüz 37 yaşına giren eski başarılı bisikletçinin ölümü bisiklet dünyasını yasa boğarken Peter Sagan da yaşanan büyük trajedinin ardından sosyal medyada yaptığı paylaşımla duygularını dile getirdi:

”Bugün kazanmamızın ya da kaybetmemizin, mayomuzun sarı, yeşil ve ya beyaz olmasının hiçbir önemi yok. Bugün hepimizin özleyeceği harika bir insanın yasını tutuyoruz.”

Kariyerini 2018’de Danimarka Kıta takımı olan Riwal’de ile sonlandıran Sørensen ve TV 2 Sport’ta yorumcu olarak görev alıyordu.

Kaynak: Cycling News

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!