Bizimle iletişime geçin

Editoryal

Decathlon ile #Sporadevam – Yağmur ceketleri

Bulutlu gün sayısı artarken, Decathlon ile #Sporadevam serimizde bu ay sizler için firmanın yağmur ceketlerinden bir seçki hazırladık

1800’lerin başına dönecek olursanız, yağmur ceketine en yakın tekstil ürününün yağlı pamuktan üretildiğini görürsünüz ki bu da onu yalnızca ağır ve rahatsız edici yapmakla kalmıyor, aynı zamanda kötü de kokutuyordu.

Sonrasında, kauçuktan su geçirmez giysiler hayatımıza girdi. Değişmeyen tek şey ise kötü kokuydu. Kauçuğu sırasıyla muşamba, mumlu ceketler ve nihayetinde PU kaplı naylon ceketler izledi.

Hepsinin dezavantajları vardı: Bazıları ağırdı, bazıları sarkıktı, bazıları kullanıcıyı yağmurdan daha fazla terden ıslatıyordu. İlk gerçekten nefes alabilen, su geçirmez yağmur ceketleri için 1970’lere kadar gitmeniz gerekiyordu.

Şimdi ise güvenilir bir yağmur ceketi için evinizden çıkıp, en yakındaki Decathlon mağazasına gitmeniz yeterli.

Anlaşılacağı üzere, havaların giderek soğuduğu, gökyüzünde bulutların daha fazla görünür olduğu şu günlerde Decathlon ile #Sporadevam serimizde sizler için markanın yağmur ceketlerinden bir seçki hazırladık.

RC100 Triban bisiklet yağmurluğu

İlk ürünümüz RC100 Triban. Ürün kataloğunda erkek bisiklet yağmurluğu olarak geçen tekstil ürünü, ilk bakışta şık ve sade tasarımıyla dikkat çekiyor. Ürün detaylarına gelecek olursak, RC100 Triban sizi hafif rüzgarlı ya da yağmurun çiselediği hava koşullarında, rüzgara ve su geçirmez dikişleri sayesinde yağmura karşı koruyor.

RC100 Triban ilk bakışta sade ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor ama bundan fazlasını vadediyor

Bir bisiklet yağmurluğundan beklenen temel özelliklerden biri de hareket kolaylığı ve çok yönlülüğüdür. RC100 Triban’da her ikisini de bulmak mümkün. Ürünün vücuda oturan kesimi rahat hareket etmenizi sağlarken, sırt cebi iç lastik veya cüzdan gibi bazı eşyalarınızı kuru muhafaza etmenize olanak tanıyor.

RC100 Triban yağmur ceketi sade ve şık

RC120 Triban bisiklet yağmurluğu

Hiyerarşide RC100 Triban’ın hemen bir sıra üstünde yer alan RC120 Triban, kullanım sıklığı göz önünde bulundurularak tasarlanmış. Zira bisikleti günün hangi saati olursa olsun kullanan bisikletseverler de mevcut. Bunun anlamı gece ve gündüz görünürlük gerektiği.

RC120 Triban, RC100 Triban’ın sahip olduğu tüm yağmur ve rüzgardan koruyucu özelliklere sahip, buna karşın en ayırt edici tarafı kullanıcıya sunduğu 360° görünürlük ve göğüs kısmında yer alan hava delikleri.

Tıpkı RC100 Triban gibi %100 geri dönüştürülmüş polyester iplerden üretilen RC120 Triban, büyük arka cebiyle, hafif rüzgarlı ve yağmurun atıştırmaya başladığı hava koşullarında bisiklet üzerindeki ihtiyaçlarınıza cevap veriyor.

RC120 Triban günün her saati kullanıma uygun

RC500 Triban reflektörlü kadın yağmurluğu

RC500 Triban ile kadın kategorisinde yer alan ürünlere giriş yapıyoruz. Eğer yağmur yağıyorsa ve bisiklete binip binmeme konusunda kararsız kalıyorsanız, bu ürün, yağmurlu havalarda bisikletle yapacağınız gezintileriniz için tasarlandı.

Günün hangi saati olursa olsun, RC500 Triban reflektörlü bantlarıyla görünürlük sunuyor

Günün hangi saati olursa olsun, RC500 Triban yağmurluk reflektörlü bantları sayesinde size azami görünürlük sunuyor. Ürün olarak ise hafif, yumuşaktır, cebinin içine katlanabilir özelliği ile az yer kaplayan ve bu sayede kolay taşınır bir yapıda. Sırtı kapatan kesimi ise bisikletinizden gelebilecek su sıçramalarına karşı sizi koruyor. Önde ve sırtta konumlandırılan havalandırma sağlayan körükler ve mikro delikler teri dışarı atma özelliğiyle sizlere konforlu bir sürüş sağlıyor.

RC500 Triban yağmur ceketi kadın kategorisinde yer alıyor

Van Rysel yol bisikleti rüzgarlığı

Peki ya rüzgarlı günlerde? O zaman Ultralight (L bedende 91 gram) uzun kollu yol bisikleti rüzgarlığı Van Rysel tam size göre bir opsiyon. Tam size göre dediysek, bunu basit bir ürün parlatma cümlesi olarak düşünmeyin. Zira Fransız menşeili Decathlon, yol bisikleti kataloğunda yer alan ürünleri geliştirebilmek adına BTWIN AG2R La Mondiale U19 ekibinin bisikletçileriyle test ediyor.

Van Rysel rüzgarlık sizi serin esen rüzgardan veya iniş sırasında karşılaşacağınız rüzgardan korumak üzere tasarlanmış. Çok az yer kaplayan, cepte taşınabilen, hafif ve su tutmaz yapıdaki Van Rysel rüzgarlık manşetlere sahip. Serin akşamlarda da kullanabileceğiniz rüzgarlığı, iniş bitip de düze veya tırmanışa ulaştığınızda kolayca katlayıp mayonuzun arka cebine sığdırabiliyorsunuz.

Yol bisikletçilerine özel tasarlanan Ultralight Van Rysel

100 BTWIN Unisex panço

Decathlon ile #Sporadevam serimizin bu ayki son ürünü Unisex bisiklet pançosu 100 BTWIN. Eğer yağmurun bisiklet sürüşünüzü etkilemesini istemiyorsanız veya kısa-orta mesafelerde ulaşımınızı bisikletle sağlıyorsanız, ortalama hızda sizi üzmeyecek bir ürün. Öyle ki iki saat boyunca bacakları, elleri ve ayakkabıları yağmurdan koruyarak, %100 su geçirmezlik garanti ediyor. Bu az yer kaplayan panço sayesinde artık yağmur sizi engellemeyecek. Üstelik kılıfı sayesinde yanınızda rahatça taşıyabiliyorsunuz. 

Yağmurda sizi kuru tutacak 100 BTWIN Unisex panço

Geniş kesimi sayesinde yön değiştirirken sinyal vermekte sorun yaşatmayacak ürünü, şiddetli rüzgarda kullanmamanız öneriliyor. 

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!