Bizimle iletişime geçin

Haberler

Birlikte Biz Daha Güçlü Yol Daha Güzel

Bisiklet Federasyonumuz 1923 yılında kuruldu. O zamandan bugüne, tüm başkanlarımız ve çalışanlarımız, bu sporun önündeki engellerin kaldırılması, ülkemizde bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması ve uluslararası müsabakalarda iyi sonuçlar alınması için emek verdi, çaba gösterdi, gayret sarf etti. Herkese teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü çok iyi biliyoruz ki, bisiklet sporumuzun bugünlere gelmesinde, en büyük başarı bu işe gönülden hizmet eden öncü insanların varlığıdır.

Bugün bisiklet ulaşım, sağlık, turizm, spor ve eğlence ile bütünleşik düşünülen bir spordur. Ölçekler büyümüş, nitelikler artmış, beklentiler çok ileri seviyeye ulaşmıştır.

Bu yüzden, şimdi çok daha büyük düşünmek, yeni vizyonları hayata geçirmek, yeni bir heyecanla işe koyulma vaktidir.

2023 senesinde Cumhuriyetimizin ve camiamızın 100.yılını kutlarken, bir asırlık bu güzel yolculuğu daha güzel noktalara taşımak adına terimizin son damlasına kadar çalışacağız.

Biz, yeni bir atılım zamanının geldiğine inanıyoruz.

Biz, bu alanda Türkiye’yi daha iyi bir konuma taşımak istiyoruz.

Ekibimizle birlikte uzun bir hazırlık dönemi sonunda, bisiklet sporumuzun tüm sorunlarını masaya yatırdık ve bunları nasıl çözebileceğimize ilişkin projeler geliştirdik.

Yakın dönemde Türkiye’de bisiklet kullanımını en az %100 artırmak, bisiklet kullanıcılarının güvenli sürüş yapması için gereken şartları oluşturmak, bisiklet turizmini büyütmek, bisiklet kullanımında dünya ile entegre bir bakış açısını hayata geçirmek ve bisiklet sporu için gereken güçlü siyasi desteği sağlamak öncelikli hedeflerimiz.

Federasyon olarak yetenekli sporcuları ülkemize kazandırmak, olimpiyatlarda ve uluslararası yarışmalarda çok daha iyi dereceler elde etmek de elbette bu önceliklerden biri.

Türkiye Bisiklet Federasyonu 3 Kasım 2021 tarihinde yeni başkanını seçmeye hazırlanıyor. 155 kez milli formayla uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil eden

ve bu sporumuzla ilgili çeşitli yöneticilik görevlerinde bulunan biri olarak, ben de başkanlığa adaylığımı siz değerli basın mensuplarımız aracılığıyla kamuoyuna açıklıyorum.

Doğru bir planla, kolektif bir akılla, birlik ve beraberlikle yapamayacağımız hiçbir şey yok.

Onun için “Birlikte Biz Daha Güçlü, Yol Daha Güzel” diyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz, İl müdürlerimiz, bisiklet camiasının değerli hizmet adamları ve bu alanda kendini sorumlu hisseden herkesle el ele vererek, bisiklet sporumuzu zirveye taşıyalım.

Önümüzdeki seçimlerin, Türkiye Bisiklet Federasyonu ve ülkemiz için hayırlı olmasını diler, gösterdiğiniz ilgiye şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla…

Muhammet Berat ALPHAN

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Adayı

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!