Bizimle iletişime geçin

Haberler

Richard Carapaz’dan Güney Amerika Bisikletine Yeni Bir Takım

Üç büyük turda podyum görmeyi başaran Ekvadorlu Richard Carapaz, yeni projesiyle Güney Amerika bisikletine değer katmaya hazırlanıyor.

2019 İtalya Bisiklet Turu şampiyonu Richard Carapaz, Ekvator ve Kolombiya’dan çıkan bisikletçiler için yeni bir Kıta takımı kurmak istiyor. Sezon içerisindeki yoğun yarış takvimi dışında antrenmanlarını Ekvator’da sürdüren Carapaz, bu sene Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ülkesine tarihinin ikinci altın madalyasını kazandırmıştı. Elde ettiği başarılarla beraber Carapaz, ülkesinin en önemli spor figürleri arasında yer alıyor.

Marca Colombia’nın haberine göre Richard Carapaz, ülkesi Ekvator’daki yeni yeteneklere olanak tanımak adına bir kıta takımı oluşturuyor. Güney Amerika’da bisikletin kalbinin attığı Kolombiya’dan da sporcular kadrosunda barındıracak bu yeni ekip, UCI’ın Güney Amerika takvimindeki pek çok yarışı koşacak. Güney Amerika’daki sponsorların takıma destek vermeye istekli oldukları ve ekibin finansal anlaşmalarının şimdiden planlandığı konuşulan konular arasında.

Aktif kariyerini noktaladıktan sonra eski profesyonel Ivan Basso ile “EOLO-Kometa” takımını kuran Alberto Contador, emekliliğinin ardından 2018 yılında kendi ismini verdiği bir kadınlar takımını hayata geçiren Andy Schleck ve Euskaltel-Euskadi takımının yeniden yapılanmasına destek veren Bask kökenli Mikel Landa, benzer projeler üreten diğer bisikletçiler arasında. 

Richard Carapaz, olimpiyat altınının yanı sıra İsviçte Turu genel klasman galibiyeti, Fransa Turu podyumu ile bu sezon da tatmin edici sonuçlar yakalamayı başardı. Kariyerinde 12 yarış zaferi bulunan Ekvatorlu sporcunun gelecek sene INEOS Grenadiers’ın İtalya Bisiklet Turu kadrosunda yer alması da bekleniyor. Carapaz, yeni yarış galibiyetlerine yelken açarken Güney Amerika bisikletine de katkıda bulunarak spora hizmet etmeye de devam edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!