Bizimle iletişime geçin

Haberler

Geraint Thomas’tan Genç Bisikletseverlere Destek

Britanya’nın en başarılı sporcularından iki Olimpiyat altın madalyasına sahip Geraint Thomas, genç bisiklet sevdalılarına yeni projesiyle destek verecek.

2018 Fransa Bisiklet Turu şampiyonu Geraint Thomas, çocukları ve gençleri yaşam koşulları fark etmeksizin bisiklet binmeye teşvik eden bir hayır kurumu oluşturdu. Bu proje ile Galler ve İngiltere’de 7 – 18 yaş arası sayıları beş bini bulacak olan gençler, önümüzdeki 10 yıl boyunca bisiklet aktiviteleri konusunda desteklenecek.

Kurumun temel amacı diğer bisiklet paydaşları ile ortaklaşa çalışarak hem sporu yeni insanlara tanıtmak hem de gençler için bir hibe fonu ve destek programı sağlamak. Gönüllü mentorlerden oluşan bir ekip kurup gençlerin spora olan adaptasyonunu kolaylaştırmak, yerel kulüpler ve okullarla ortaklıklar yapmak kurumun ilerleyen dönemde hayata geçirmek istediği çalışmalar.

2018 Fransa Bisiklet Turu şampiyonu Geraint Thomas, sosyal sorumluluk projelerinde yer almayı seven bir isim. 2020 yılında pandemi sürecinde Thomas, Cardiff’te kişisel garajında bulunan Zwift programı sayesinde topladığı 375 bin poundluk bütçeyi Ulusal Sağlık Servisi’ne bağışlamıştı.

Bisikleti hayata adapte etmenin saymakla bitmeyecek faydaları var. Güdülen amaçlardan bir tanesi de her yaştan insanın hayatına bisiklet sporunu katmasına yardımcı olmak ve genç yaştaki sporseverlerin sosyal statüsünden bağımsız olarak spora ulaşmasını kolaylaştırmak. Bu proje ile bisiklet ekipmanlarına ulaşım, sürüş eğitimi, bisikletin tamiri ve bakımı gibi konularda insanlara destek sağlanacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Salko Bisiklet ve BİSED Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Akgül Avrupa Bisiklet Endüstrisi Konfederasyonu (CONEBI) Yönetim Kurulu Üyeliğine Seçildi

Uncategorized

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!