Bizimle iletişime geçin

Haberler

Çeşme, Veloturk Gran Fondo 6-7 Kasım Tarihlerinde 5. Kez Düzenlendi

21 ülkeden 1501 amatör ve profesyonel sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda eski profesyonel bisikletçi Jérôme Coppel, Cyclist Türkiye mikrofonuna konuştu.

110 kilometrelik Carraro Parkuru’nda yapılan yarışı erkeklerde 3:01:44.45’lik derecesiyle “Bisan” takımından Kaan Soylu Özkalbim kazandı. Kadınlarda ise “341 Triatlon” ekibinden Özge Uzun, 3:17:26.11’lik yarış süresiyle ipi göğüslemeyi başardı.

İhtiyaç sahibi çocuklara bisiklet hediye ederek hayalleri gerçeğe dönüştüren Velotürk projesi, etkinliğin paydaşlarıyla beraber başarılı bir organizasyonu daha geride bıraktı.

2008 – 2016 yılları arası profesyonel bisiklet kariyerini devam ettiren Jérôme Coppel yarışa katılan sporcular arasındaydı. Fransız isim, Carraro parkurunda 3:01:44.95’lik derecesiyle 3. sırayı almayı başardı. 2015 Fransa Ulusal Zamana karşı Şampiyonu, Çeşme’de Cyclist Türkiye için bir röportaj verdi.

Fransa Bisiklet Turu’nda genel klasman 13.lüğü, Critérium du Dauphiné’de ise 5.lik elde eden eski profesyonel bisikletçi, yılda iki ya da üç kez Çeşme’ye geldiğini söyledi. “Veloturk Gran Fondo Çeşme’de yarışmaya üç hafta önce karar verdim. Eşim bir Türk. Çok formda değildim ama yine de burada olmaktan mutluyum.”

“Yarış parkuru gerçekten çok zordu. Neredeyse hiç düzlük yoktu, sürekli iniş ve çıkışlar… Ayrıca sona kaldığımız rakiplerim de gerçekten çok güçlüydüler. Yine de burada yarışmak oldukça eğlenceliydi. “

Mücadelenin seviyesinin altını çizen Coppel, “Tamamıyla çılgınca bir yarıştı. Sanki Fransa veya İtalya’da düzenlenen bir gran fondo yarışı gibiydi. Organizasyon oldukça iyiydi, ayrıca yarış parkuru kusursuzdu. Bu nedenle gerçekten çok keyif aldım. Umuyorum ki gelecek yıl da burada olacağım.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!