Bizimle iletişime geçin

Haberler

Rumen Polisi İtalyan Takımından Çalınan 600 Bin Euro Değerindeki Bisikletleri Geri Aldı

Romanya Suçla Mücadele Birimi’nin cuma günü yaptığı açıklamada, İtalya bisiklet takımına ait tahmini 600 bin euro değerinde 22 yüksek performanslı bisikleti çalma şüphesiyle dört kişinin gözaltına alındığını belirtildi.

İtalyan takımının bisikletleri 23 Ekim tarihinde Fransa, Roubaix’de düzenlenen Pist Bisikleti Dünya Şampiyonası esnasında ekibin konakladığı otelde kaybolmuştu.

Rumen suçla mücadele polisi, ülkenin doğusunda bir suç şebekesinin parçası olduklarından şüphelenilen 14 haneyi hedef alan bir uyuşturucu baskınında çalıntı bisikletler bulunduğunu açıkladı.

Polis düzenlediği basın toplantısında, suçluların bisikletleri satmaya çalışırken yakalandıklarını ve her bir bisiklete satış için yaklaşık 1.500 euro fiyat biçildiği belirtildi. İtalyan markası Pinarello’nun şampiyona için sporculara sağladığı yüksek performanslı bisikletlerin piyasa değeri ise 30 bin euro civarında. İtalyan takımının bisikletlerinin üzerinde Tokyo 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda kazanılan altın madalyaya istinaden altın renginde işlemeler bulunuyor.

Roubaix, Fransa’da düzenlenen 2021 Pist Bisikleti Dünya Şampiyonası’nda İtalyanlar; 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya kazanmayı başardı. Erkeklerde takım takipte altın madalya kazanan İtalya, ayrıca bireysel takipte Jonathan Milan ile gümüş, Filippo Ganna ile de bronz madalyayı almayı başardı. Dünya Şampiyonası tarihinde ilk kez programa eklenen eleminasyon yarışında ise Elia Viviani, altın madalyayı boynuna geçirdi.

Kadınlarda ise takım takipte gelen gümüş madalyanın yanı sıra Scratch yarışında Martina Fidanza, eleminasyon yarışında ise Letizia Paternoster altın madalyaya uzandı. Elisa Balsamo, Omnium’da bronz madalya kazandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!