Bizimle iletişime geçin

Haberler

Elbistan’da Kaldırımlar Bisiklet Yoluna Dönüştürülüyor

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, halktan gelen yorumların ışığında bisiklet yollarını kaldırımlar ile birleştiriyor.

Elbistan’da 2019 yılıyla birlikte bisiklet yolu projesi devreye sokulmuştu. Alınan yeni kararla beraber ilçedeki bisiklet yolları kaldırılacak ve kaldırımların bir bölümü bisiklet yoluna çevrilecek. Yapılan projeleri halkın da onayına ve yorumuna sunan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, gelen geri dönüşler sonucunda esnafın bisiklet yolunun kaldırılması yönünde isteklerinin olduğunu belirtti.

Başkan Gürbüz yaptığı açıklamada, “Yapmış olduğumuz hizmetleri vatandaşlarımızın beğenilerine sunuyoruz. Onları takdirleri doğrultusunda bunların sürdürülebilir ölçüde yeniliyoruz, geliştiriyoruz ya da uygulamalarda revizyona gidiyoruz. Bisiklet yolları ile ilgili de bir anket yapmıştık. Vatandaşlarımıza sunmuştuk. Esnafımızın, genç ve hanım kardeşlerimizin bu anlamdaki taleplerini aldık. Daha çok gençlerin ve hanım kardeşlerimin bisiklet yollarının devamıyla ilgili talepleri oldu. Esnaf kardeşlerimiz ise ulaşım arterinin daraldığı ve alışveriş imkanlarının kendilerini zorladığı gerekçesi ile gözden geçirilmesi konusunda bize telkinleri olmuştu. Ben de belediye başkanı olarak vatandaşlarımızın beğenisi ve takdiri doğrultusunda hareket etmeyi doğru buldum.”

“O anket sonuçlarına göre bisiklet yolları ile ilgili yeni bir uygulamaya geçiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanlığımızla da görüşmeye başladım. Bisiklet yollarını, kaldırarak kaldırımlarla birleştireceğiz. Artık kaldırım işgallerine de son vereceğiz. Çünkü kaldırımla beraber bisiklet yollarının birleştirilmesiyle bisiklet sürücülerinin kaldırımın bir bölümünü kullanmalarını gerekli kılacak. Bu vesile ile esnafımızın kaldırım ve yol işgalinde bulunmaması gerekiyor. Trafiği rahatlatma adına yerleştirilen dubaları çıkaracağız. Dubaları da kentin çevre yollarında yeni yollarda ve rekerasyon alanları ile Ceyhan Nehri’nin iki yakasında rahatlıkla spor yapılabilecek ve bisiklet sürülebilecek yerlerde uygulamaya devam edeceğiz. Sadece kent merkezimizi rahatlatma adına böyle bir karar alıyoruz”

Yapılan yeni uygulama ile halkın memnuniyetini arttırmak isteyen Başkan Gürbüz; sürücülere, vatandaşlara ve esnaflara kurallara uymaları çağrısında bulundu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!