Bizimle iletişime geçin

Haberler

Astana Geliştirme Takımı Kuruyor

Astana, 23 yaş altı sporcular için yeni bir kıta takımı kurma çalışmalarına başladı.

Kazak ekibi, gelecek yıllarda Dünya Turu seviyesinde mücadele edebilecek kalitede sporcular yetiştirmek amacıyla kendi geliştirme takımını kurmaya karar verdi. Bu hedef doğrultusunda yeni kurulacak ekipte 23 yaş altı genç sporcular kadroda olacak.

Astana genel menajeri Alexandr Vinokurov, “Bisiklet giderek gençleşiyor ve genç, yetenekli sporcular yetiştirebilmek için daha iyi ve detaylı çalışmamız gerekiyor. Birçok takımın zaten kendi geliştirme ekibine sahip olmasının nedeni bu. Uzun zamandır Astana’nın geliştirme ekibini oluşturmanın hayallerini kuruyorum ve şimdi kendi bünyemizde yeni bir 23 yaş altı takımı hayata geçirme fırsatımız var. Bu projenin küresel gelişimimizde büyük ve önemli bir adım olduğunu düşünüyorum, umarım başarılı olacağız. Avrupa çapında gençler için düzenlenen pek çok önemli organizasyona katılabilmek için UCI Kıta Takımı lisansı almaya çalışıyoruz.”

“Şu an için 10 kişilik bir kadro düşünüyoruz. Kazakistan’daki genç bisikletçilere öncelik vereceğiz ancak diğer ülkelerden yetenekli sporcuları da bu takıma davet etmeyi planlıyoruz. Böylece bisikletçilerin deneyim kazanarak ve yeni şeyler öğrenme imkanı bularak ana takımımızın seviyesine adım atabilecekleri güçlü bir ekip oluşturma şansı yakalayacağız.”

Yeni kurulacak geliştirme takımının 2022 sezonuyla beraber Avrupa genelindeki 23 yaş altı ve elit seviye yarışlarda performans göstermesi bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!