Bizimle iletişime geçin

Haberler

Filippo Ganna Fransa Turu ve İtalya Turu’nda Zamana Karşı Galibiyetleri Hedefliyor

Ayrıca zamana karşı Dünya Şampiyonluğu ve saat rekoru, Ineos Grenadiers takımının İtalyan sporcusunun hedefleri arasında.

Filippo Ganna, gelecek sezona yönelik antrenmanlarına başladı. 2022 sezonu için sporcunun hedefinde pek çok önemli yarış bulunuyor. Yılın ilk iki büyük turundaki zamana karşı etapları, bahar klasikleri, zamana karşı Dünya Şampiyonluğu ve saat rekoru denemesi İtalyan sporcunun belirlediği önemli mücadeleler.

Ganna 2021 sezonunu, ekim ayında Roubaix’de katıldığı Pist Bisikleti Dünya Şampiyonası ile noktaladı. Takım takip yarışında altın madalyayı kazanan ekibin parçası olan İtalyan sporcu, ayrıca Tokyo 2020’de aynı disiplinde ülkesine altın madalya getirmişti.

Yol ve pist bisikletinde geçen dokuz aylık uzun sezonun ardından Maldivler’de tatil yapan Ganna, geçtiğimiz hafta Expo 2020 Giro d’Italia Criterium’a katılmak için Dubai’ye gitmişti.

La Gazzetta dello Sport’a konuşan Ganna, “Gerçekten biraz kendime vakit ayırmaya ihtiyacım vardı. Benim için yoğun bir yıldı. Olimpiyat’ı birincil planda tutarak şubat ayında yeni sezona başladık ve dünya şampiyonalarına kadar devam ettik. Kendimize kazanma hedefleri koymuştuk ve bu hedefleri gerçekleştirmeyi başardık.”

Ganna, 2022 sezonu hazırlıkları için aralık ayında takımı Ineos Grenadiers ile bir araya gelecek. Sezon öncesi yapılacak değerlendirmelerde İtalyan sporcunun yarış takvimi de netlik kazanacak.

İtalya ve Fransa Bisiklet Turlarında ilk günlerdeki zamana karşı etapları, genel klasman mayosunu giyebilmek konusunda Filippo Ganna’nın iştahını açmış durumda. 2022 sezonunda Giro ve Fransa Turu arasında seçim yapması istendiğinde Ganna, iki büyük turda da yarışmak istediğini belirtiyor.

“Aynı zamanda korumam gereken Dünya Şampiyonlukları olduğunu da unutmamalıyım, bu yüzden bazı zor seçimler yapmaya hazır olmalıyız. Takımla birlikte karar vereceğim, onların yapacakları değerlendirmelere güveniyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!