Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mauro Vegni, Pogacar’ın Giro – Tur Dublesi Denemesi Gerektiğini Söyledi

İtalya Bisiklet Turu’nu düzenleyen RCS’in başında olan Mauro Vegni, iki kez Fransa Turu şampiyonu Tadej Pogacar’ın Giro – Tur dublesini denemesi gerektiğini söyledi.

Pogacar, 2020 ve 2021’de Fransa Bisiklet Turu’nu kazandı. Sloven sporcu ilerleyen yıllarda İtalya Bisiklet Turu’nda da şansını denemek istiyor. Chris Froome, aynı sezonda İtalya ve Fransa Bisiklet Turu’nu kazanmayı deneyen son bisikletçiydi. Froome, 2018 yılında İtalya Turu’nu kazanmasına rağmen Fransa Bisiklet Turu’nda üçüncülükte kalmıştı.

Vegni konu ile ilgili; “Fransa Bisiklet Turu’nu üç veya dört kez kazanmanın bir bisikletçinin kariyerinde büyük bir fark yarattığını düşünmüyorum. Fransa Turu’nu bir kez kazandığınızda üst düzey bir sporcu olduğunuzu kanıtlamış oluyorsunuz ve o yarış özelinde başaracak başka bir şey kalmıyor. Bugünlerde bisikletçiler yaşları 20’lerin başında olmasına rağmen büyük turları kazanmaya önceki dönemlere göre daha çok hazırlar. Kimsenin Giro – Tur dublesini denemiyor oluşu gerçekten üzücü. Bunu en son başaran 1998 yılında Marco Pantani’ydi ve bu listeye yeni isimlerin eklenmesinin vakti geldi.” şeklinde konuştu.

Ineos Grenadiers; Chris Froome, Tao Geoghegan Hart ve Egan Bernal ile Giro d’Italia’nın son dört edisyonunun üçünü kazanmayı başardı. 2019 yılında Movistar ile İtalya Turu’nu şampiyon tamamlayan Richard Carapaz’da sonraki yıl Ineos Grenadiers ile sözleşme imzaladı.

Toplamda 23.6 kilometre zamana karşı parkuru olmasına rağmen Joao Almeida’nın bu sene İtalya Bisiklet Turu’nda UAE Team Emirates’e liderlik yapması bekleniyor. La Gazzetta dello Sport gazetesine göre; Simon Yates, David Gaudu, Giulio Ciccone, Damiano Caruso, Vincenzo Nibali ve Miguel Angel Lopez gibi isimlerin de bu yıl İtalya Turu’nda yarışması bekleniyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!