Bizimle iletişime geçin

Editoryal

Decathlon ile #Sporadevam – Soğuk Hava Koşullarına Doğru Ekipmanlar İle Hazırlanın

Yaz aylarında, sıcak hava koşullarında bisiklete binmek en çok tercih edilen spor aktiviteleri arasında. Gerçek bisiklet tutkunlarının kış aylarında da soğuyan hava koşullarına karşı kişisel önlemini alması sürüş keyfini arttırmak için oldukça önemli. Decathlon Türkiye ile soğuk hava koşullarında da doğru ekipmanlarla keyifli bir sürüş gerçekleştirmek mümkün.

Kış aylarında değişen hava şartlarının etkisiyle bisiklete binmek zaman zaman kafalarda soru işareti uyandırabiliyor. Serin hava şartlarına karşı bünye direnci, yaz aylarındaki havaya oranla daha düşük olabiliyor. Ulaşım, sportif ve keyif amaçlı bisiklet sürüşünü doğru ekipman tercihlerini yaparak her mevsim sürdürmek mümkün. Çok katmanlı bir şekilde giyinmek, sürüş esnasında hareket anlamında kolaylıklar sağlayacağı gibi, soğuktan korunmak için de ideal tercih olacaktır.

Yıl boyunca bisiklet sürmekten keyif alıyorsanız konfor ve performansınızdan ödün vermemek için farklı giyim ürünlerini de tercih etmeniz gerekecektir.

Önerimiz;

Erkek Dağ Bisikleti 7/8 Tayt – Siyah – ST 500; askılı taytı ile serinleyen havalarda bisiklet antrenmanlarınıza rahatlıkla devam etmeniz mümkün. Sahip olduğu askılar ile taytın vücudunuzu daha iyi kavradığını ve sürüş esnasında hareket kabiliyetini arttırdığını hissedeceksiniz. Tercih edilen ısı yalıtımlı kumaş ile soğuk havanın etkilerinden korunmanız sağlanacak. Dayanıklı yapısı ile deformasyon problemi yaşamayacağınız ürün, ergonomik ped özelliğiyle idmanlarınızı rahatça yapmanıza yardımcı olacak.

Yağmurlu, serin hava şartlarında su tutmayan ve soğuğa karşı tam koruma sağlayan bir mont tercihi; bisiklet sürüşü keyfinizi arttırmak için gerekli elementlerden bir tanesi. Rüzgar’ı kesen ve aynı zamanda esnekliğiyle hareket kabiliyetini kısıtlamayan ürünler tercih edilebilir.

Önerimiz;

Bisiklet Ceket – Siyah – RC500; soğuk ve rüzgarlı havalarda sizi sıcak tutması için tasarlandı. “Softsell” özelliği ile nefes alabilen bir ürün olan bu ceket, antrenman sırasında vücut tarafından üretilen su buharının dışarı atılmasına da yardımcı olur. Sahip olduğu ısı yalıtımıyla vücut sıcaklığınızı muhafaza ederek sizi soğuk ve rüzgar gibi sert hava koşullarına karşı korur. Kış mevsimi boyunca Flaman bölgesinde test edilen bu mont, sıkı hava şartlarında tüketiciye maksimum fayda sağlamak için üretildi.

Bir ürünün soğuktan koruma kapasitesi, bileşenin sağladığı ısı yalıtımına ve hava geçirgenliğine bağlıdır. Isı yalıtımı seviyesi ne kadar yüksek olursa, bisiklet sürerken vücut tarafından üretilen sıcaklık o kadar korunur. 0 dereceye yakın hava şartlarında eldiven ile bisiklete binmek, sürüş konforunuzu arttıracaktır. Aynı zamanda eldiven taktığınızda, telefona erişiminizin kısıtlanmaması ve rahat bir şekilde telefonunuzu kontrol edebilmeniz de hayat rutininden kopmamak için önemli.

Önerimiz;

900 ELDİVEN; ile 0°C’ye yakın sıcaklıklarda ellerinizi soğuktan korumanız mümkün. Eldivenleri çıkarmadan dokunmatik ekran kullanabilmeyi sağlayan “Touch Screen” özelliği, pratikliği ile üründe ön plana çıkan başka bir nokta. “SOFTERMIC” astarı sayesinde soğuk kış şartlarında ısı yalıtımı sağlayan eldiven, dış katmanı ile de yağmur suyunun içeri girmesini engelliyor.

Bisiket tutkunları yaz ve kış farketmeksizin sürüşlerini gerçekleştirmek ister. Hayat rutininin yoğunluğundan ötürü, günün her saatinde bisiklete zaman ayırmak önemli. Akşam saatlerinde araç trafiğinden korunmak ve kişisel güvenliği ön planda tutmak çok mühim. Geceleri far ve şehir ışıklarından faydalanacak bir ürün kullanmak, trafikte sürüş gerçekleştiren bir bisikletçi olarak sağlığınızı korumak açısından faydalı olacaktır.

Önerimiz;

Bisiklet Ceketi- RC100 EN1150; hem gece hem de gündüz, 360° yüksek görünürlük sağlayan yapısıyla yol güvenliğinizi ön plana çıkartıyor. %100 geri dönüştürülebilen, polyester iplerden oluşan yapısıyla dikkat çeken bu ceket; göğüs ve kol bölgesindeki rüzgar kesici yapısıyla soğuk hava şartlarından korunmak için bire bir. Kol ve ceketin ön bölgesindeki yağmura karşı koruma özelliğiyle ürün, yağışlı günlerde de kullanıma gayet müsait. Geri dönüşüme uygun yapısı sayesinde bu ceket, karbondioksit yayılımını yaklaşık %10 oranında azaltmaya da yardımcı oluyor.

Bisiklet sürüşü esnasında içlik kullanmak, vücudunuzun  ısı dengesini korumaya yardımcı olur. Kış koşullarında vücut ısınızı muhafaza etmek soğuktan korunmanın en etkili yollarından bir tanesi. Soğuk havalarda üşümemek, bisiklete ayırdığınız vakti uzatmakla kalmayıp sürüş keyfinizi ve motivasyonunuzu da yukarıda tutacaktır.

Önerimiz;

Siyah – Training Bisiklet İçliği; kış ve sonbahar aylarında yol bisikleti ya da dağ bisikleti ile antrenman yaptığınız sırada sizi soğuktan korumak için tasarlandı. Nefes alabilirlik özelliğiyle vücuttaki teri etkili bir şekilde dışarı atacak olan bu ürün, sürüşünüzü daha konforlu hale getirecek. İçlik, esnek yapısı sayesinde vücudunuza mükemmel bir şekilde oturacak ve sizi bisiklete binerken rahat ettirecek. Kat kat giyinmek yerine doğru ekipman kombinini tercih etmek, vücudunuzun çok ısınmasının önüne geçmenizi sağlayacak.

Bisiklete binerken sele üzerindeki duruşun konforlu olması, antrenman motivasyonunuzu ve sürüş keyfinizi doğrudan etkileyen unsurlardan bir tanesi. Zorlu kış koşullarında tercih edeceğiniz bisiklet taytının sizi sıcak tutmasının yanı sıra vücudunuza nefes aldıran bir yapıda olması sürüş rahatlığınızı arttıracaktır.

Önerimiz;

Kışlık Uzun Bisiklet Taytı; soğuk havalarda ve başlangıç seviyesinde, 2 saat ya da 50 km kadar bisiklet sürenler için özel olarak tasarlandı. Bel ve paça bölgelerine özellikle dikkat edilen üründe kullanıcının rahatlığı düşünülerek nefes alan bileşenler kullanıldı. Esnek yapısı sayesinde kalçada ve belde iyi bir kavrama sağlayan tayt, vücuda en iyi şekilde uyum sağlıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!