Bizimle iletişime geçin

Haberler

Primoz Roglic: Fransa Turu’nu Kazanamazsam Bu Dünyanın Sonu Değil

Team Jumbo-Visma’nın Sloven genel klasmancısı Primoz Roglic, geçirdiği kaza sonrası 9. etap itibarıyla 2021 Fransa Turu’ndan ayrılmak durumunda kalmıştı.

Fransa Bisiklet Turu’nun ardından Olimpiyat Oyunları’nda zamana karşı şampiyonu olan Roglic, İspanya Turu’nda ise son yıllarda alışık olunan şekilde iyi performans göstererek genel klasman şampiyonluğa ulaşmıştı.

Roglic, “Kesinlikle Fransa Bisiklet Turu’na geri dönmek ve genel klasmanı kazanmak istiyorum. Ama Turu kazanamazsam bunun dünyanın da sonu olmadığını öğrendim. Fransa Bisiklet Turu’nu veya başka bir yarışı kazanamasam da hayat benim için devam ediyor. Tur’a her zaman en formda bisikletçiler katılıyor ve kazanmak istiyorsanız herkesi yenmeniz gerekiyor. Bisiklette ve Fransa Turu’nda temel kural bu. Tadej Pogačar’da son yıllarda yaptıklarıyla beni en iyi performansımı göstermeye zorladı. O olmasaydı şu an seviyem bu kadar iyi olmazdı. Pogačar’ın performansı sayesinde kendime yeni hedefler koyuyorum. Bunun için ona minnettarım.” ifadelerini kullandı.

“Hayattaki zorlukları bir problemden ziyade bir meydan okuma olarak görmeyi tercih ediyorum. Şu anda dünyada yaşananlar, hayattan zevk almaya çalışmamız gerektiğini bize gösteriyor. Yarışmaktan, antrenman yapmaktan, acı çekmekten zevk almasaydım başka bir iş yapardım.”

Profesyonel bisiklete geçiş yapmadan önce kayakla atlama sporuyla uğraşan Roglic, 2007 yılında Slovenya, Planica’da geçirdiği kazanın ardından yol bisikletine yönelmişti. 

“Bisiklet kariyerim çok hızlı ilerledi. Farklı bir spordan geliyordum ve her şeyi çok hızlı öğrenmem gerekiyordu. Öncelikle yarışmayı öğrenmek zorundaydım.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!