Bizimle iletişime geçin

Haberler

Lotto Soudal, Astana’nın Yönetim Kadrosundan Yana Seel’ı İşe Aldı

Yeni sponsorlar bulmak ve takımın paydaşlarıyla olan bağlantıları kuvvetli tutmak için görevlendirilen Yana Seel, takımın Dünya Turu seviyesinde kalmasına yardımcı olacak.

Illustration picture shows the Lotto-Soudal cycling team stage in Javea, in Spain, Monday 11 January 2021. BELGA PHOTO DIRK WAEM (Photo by DIRK WAEM/BELGA MAG/AFP via Getty Images)

Avrupa’da silikon ve yapıştırıcı üretiminde önde gelen Soudal firması, 2023’te QuickStep-AquaVinyl’in (eski adıyla Deceuninck-QuickStep’in) ana sponsoru olacak. Seel’ın görevlerinden biri, Belçika milli piyangosu Lotto’nun yanına yeni sponsorlar bulmak ve takımın 2023-2026 yılları arasını kapsayan Dünya Turu lisansını korumak olacak.

Takım menajeri John Lelangue, hayal kırıklığı yaratan 2021 yol bisikleti sezonunun ardından Yana Seel’ın gelişiyle takımda değişikliklere gitmek niyetinde. Uzun süredir sportif direktör olarak devam eden Herman Frison ve eski takım yöneticisi Marc Sergeant takımdan ayrılırken Avustralya’dan Allan Davis ve İngiltere’den Cherie Pridham ekibe katıldı.

Caleb Ewan, Philippe Gilbert, Tim Wellens ve Paris-Roubaix’de ikincilik elde eden Florian Vermeersch takımda kalırken John Degenkolb, Team DSM’e transfer oldu. Geçtiğimiz sezonu iyi bir performansla geçiren Victor Campenaerts ise Qhubeka NextHash takımından transfer edildi.

Lotto Soudal, 2021’de 12 yarış kazandı ve bu galibiyetlerin çoğunu Caleb Ewan takıma getirdi. Avustralyalı bisikletçi; UAE Tur, İtalya Bisiklet Turu, Benelux Turu gibi yarışlarda çizgiden ilk sırada geçmeyi başardı.

Yana Seel, Alexandre Vinokourov ile yaşadığı sorunlar sebebiyle üç yıldır çalıştığı Astana takımından ayrıldı. Seel, Premier Tech’in Astana’ya ana sponsor olması sürecinde kritik rol oynadı. Kanadalı şirket, Vinokourov’un takıma dönüşünden sonra Kazakistan ekibiyle yolları ayırdı. Premier Tech, Team BikeExchange ile görüşmeler yapsa da Jakob Fugslang ve Hugo Houle’ün de kadrosunda olacağı Israil Start-Up Nation ile de müzakereleri sürdürüyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!