Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tadej Pogačar, Giro-Tour Dublesi İçin Çok Genç Olduğunu Söyledi

İki kez Fransa Turu şampiyonu, aynı sezonda hem İtalya Bisiklet Turu’nda hem de Fransa Bisiklet Turu’nda yarışmak için hala çok genç olduğunu düşünüyor.

İtalya Bisiklet Turu’nun ve RCS’in başında olan Mauro Vegni, geçtiğimiz günlerde Tadej Pogačar’ın Giro-Tour dublesini düşünmesi gerektiğini söylemişti. ESPN Brezilya’ya konuşan Pogačar, “Hala çok gencim. Aynı sezonda hiç iki büyük tur koşmadım. Belki gelecek yıl Fransa Turu’nun ardından Vuelta’ya gidebilirim. Önümüzdeki iki veya üç yıl içinde ise Giro-Tour dublesini yarış programıma ekleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Chris Froome ve Tom Dumoulin, aynı sezonda Giro d’Italia ve Tour de France’ı kazanma denemesinde bulunan son bisikletçilerdi. Froome, 2018’de Giro’yu kazandı ve Dumoulin’de ikinci sırada kaldı. Froome aynı sezon Fransa Turu’nda üçüncülük elde ederken Tom Dumoulin, genel klasmanda Geraint Thomas’ın arkasında ikinci sırayı aldı.

Doping gölgesinde geçen 90’lı yılların sonunda Marco Pantani, İtalya – Fransa Turu dublesini yapan son sporcu olmuştu. Tarihte sadece altı bisikletçi bu özel başarıya ulaşmayı başardı. Fausto Coppi (1949 ve 1952), Bernard Hinault (1982 ve 1985), Miguel Indurain (1992-93), Jacques Anquetil (1964) ve Stephen Roche (1987) Pantani dışında iki yarışı aynı yıl kazanan sporcular.

Bu yıl Liège-Bastogne-Liège ve Il Lombardia gibi iki özel anıtsal yarışı künyesine ekleyen Tadej Pogačar, ilerleyen yıllarda büyük turların ve Giro-Tour dublesinin önemli adaylarından bir tanesi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!