Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tom Dumoulin Yeniden Bir Büyük Tur Kazanabilir Mi?

2017 İtalya Bisiklet Turu Şampiyonu Tom Dumoulin, Hollanda’nın “Helden” dergisine açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sene bisiklet kariyerine ara veren, sonrasında ise profesyonel yarışlara geri dönen Tom Dumoulin’in gelecek sene nasıl performans göstereceği tam bir kapalı kutu. Bisiklete ara verdiği dönemde evinin yakınından geçen Amstel Gold Race yarışını yol kenarından takip eden Hollandalı bisikletçinin spordan pek fazla uzak kalamayacağı tahmin ediliyordu. Haziran ayında Hollanda zamana karşı şampiyonu olarak yeniden yollara merhaba diyen Dumoulin, Tokyo Olimpiyatı’nda da zamana karşı disiplininde Primož Roglič’in ardından gümüş madalyayı boynuna geçirmeyi başardı.

Üç büyük turda da etap kazanan Hollandalı bisikletçinin gelecek sezon önemli yarışlarda iddialı olup olamayacağı soru işareti. “Yarışlara geri dönmek ve kazanmak istiyorum. Gelecek sezonun takvimine aralık ayında karar vereceğiz. Büyük turların benim için zorlu olacağının farkındayım ama o yarışlarda yer alabileceğimi de biliyorum.” şeklinde demeç veren Dumoulin, yakın zamanda sakatlıklar ve başarı baskısı ile yüzleşmek durumunda kaldı. “Ocak ayında bisiklete iki saatten fazla binemiyordum. Günün geri kalanında kendimi kötü hissediyor ve saatlerce koltukta oturmak zorunda kalıyordum. Vücudum bloke olmuş ve bütün sürüş keyfim kaçmıştı.”

11 Kasım tarihinde 31. yaş gününü kutlayan Tom Dumoulin, daha işinin bitmediği konusunda kararlı. Bu sezon sporcu için oldukça belirleyici olacak çünkü Dumoulin’in, takımı Jumbo-Visma ile olan kontratı önümüzdeki sezon sonunda bitiyor. “Olabileceğimin en iyisini göstermek için bisikletçi oldum. Takımın lideri olmak benim tercihim ama kendimi %100’üme yakın hissettiğimde ekibime de fazlasıyla yardımcı olabilirim.”

Primož Roglič’in üçüncü kez İspanya Bisiklet Turu’nu kazanması, Jonas Vingegaard’nun Fransa Turu ikinciliği ayrıca Sepp Kuss ve Tobias Foss’un performansı düşünüldüğünde Jumbo-Visma’da liderlik mücadelesi epey çetin yaşanıyor. Profesyonel kariyerinde 11. yılına giren Dumoulin, takımın rekabetçi yapısının içinde önümüzdeki sezon kendisine yer bulmaya çalışacak.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!