Bizimle iletişime geçin

Haberler

Bisiklet Takımları Yeni Pogacar Veya Remco’yu Kaçırmaktan Korkuyor

Trinity Sports Management şirketinden Jamie Barlow, bisiklet takımlarının genç sporcu transferi politikaları konusunda endişeli. Barlow’a göre bisiklet takımları sporun yeni süperstar isimlerini ellerinden kaçırmaktan korkuyor ve bu durum bisikletçinin gelişimi üzerinde her zaman pozitif bir etki bırakmıyor.

Barlow, profesyonel bisikletçilere menajerlik hizmeti veren British Trinity Sports firmasında çalışıyor. Simon Yates, Richie Porte, Kasper Asgreen, George Bennett, Rohan Dennis ve Sam Bennett; firmayla sözleşmesi bulunan profesyonel sporcular arasında. Alpecin-Fenix’ten ayrılıp 2021 sezonunda INEOS Grenadiers’da yarışacak olan 20 yaşındaki Ben Tulett, kurumla sözleşmesi olan en genç sporcu.

Ben Tulett, 20’li yaşlarının başında Dünya Turu takımlarına transfer olan sporculardan yalnızca bir tanesi. Son yıllarda Remco Evenepoel, Quinn Simmons ve Marco Brenner gibi bisikletçiler 18 yaşında sporun en üst seviyesindeki takımlarda yarışma şansı yakalamıştı. Pek çok Dünya Turu takımı, yoğun bir çalışma ile bünyesine katacağı yeni genç yetenekleri arıyor. Son 15-20 yıllık döneme bakıldığında genç bisikletçilerin peloton’da sayılarının giderek arttığını görüyoruz.

Barlow, “Herkes bir sonraki Remco’yu (Evenepoel) veya Tadej Pogacar’ı kaçırmaktan korkuyor. Yeni yetenekler bulmak için takımların üzerinde çok büyük bir baskı var fakat sporcu gelişiminin doğru bir şekilde gerçekleşmesi gerekiyor. Hazır olduklarında profesyonel olmaları ve yüksek seviyede yarışmaları gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Barlow’a göre bisikletçiler 20 yaşında hatta belki birkaç yılın daha ardından profesyonel olmaya başlamalılar. “Bu konuştuğumuz hayali bir senaryo. Şu an her Dünya Turu takımı 17, 18 veya 19 yaşındaki yetenekleri kadrosuna katmaya çalışıyor. Yakın zamanda değişen bir şey olacağını sanmıyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!