Bizimle iletişime geçin

Uncategorized

Lefevere, Cavendish ile sözleşme konusunda anlaşamıyor

Patrick Lefevere ve Mark Cavendish, gelecek sezon bir yıllık daha sözleşme uzatmak konusunda karşılıklı söylemlerini dile getirmişlerdi. Quick Step-Alpha Vinyl takım patronu yaptığı açıklamada anlaşmanın daha yapılamadığını belirtti.

Bu yıl Fransa Turu’nda dört etap ve puan mayosunu kazanan Mark Cavendish ile Quick Step-Alpha Vinyl, eylül ayında yeni kontrat görüşmelerine başlamıştı. Aynı gün, Lefevere verdiği demeçte sözleşmeyi uzatmanın çok basit bir süreç olmadığını belirtmişti. Mark Cavendish bu sene büyük başarılar elde ettiği Fransa Turu’na gelecek sezon da katılmak isterken Patrick Lefevere, takımın sprinter’i olarak Tur’da Fabio Jakobsen’i görmek istiyor. Gelecek sezon ikinci tercih olarak nitelendirilen Cavendish’e ne kadar ücret ödeneceği de ayrı bir tartışma konusu.

Lefevere, Het Nieuwsblad’daki köşesinde sporcuyla anlaşmanın çok kısa bir süre içinde gerçekleşeceğini belirtmişti. Belçikalı takım patronu ayrıca 2022 sezonundan sonra Cavendish için takımda bir yönetim pozisyonu ayarlanabileceğini köşesinde yazmıştı. Bu sözlerin üzerine Lefevere’in uzun süre sessiz kalması akıllarda soru işaretleri yarattı. Quick Step-Alpha Vinyl’in gelecek yıl için oluşturduğu 29 kişilik kadroda Mark Cavendish’in olmaması ve sözleşmesinin yenilenmemesi sporcunun takımdaki geleceğini iyiden iyiye sorgulatmaya başladı.

Cavendish her yerde takımda kalmak istediğini belirtirken daha yeni sözleşmeye imza atmış değil. Tecrübeli bisikletçi yüklü bir sabit ücret talep ederken Patrick Lefevere ise tıpkı 2021’de olduğu gibi primleri devreye sokmak istiyor. Lefevere, “Bir karar alırken takımı düşünmek zorundayım. Cavendish ile başlarsak işin sonu nereye varacak? Diğer hafta başka bir yıldız sporcum kapımı çalıp ücretinde iyileştirme isteyecek.” şeklinde konuştu.

Mark Cavendish, 6 Gün yarışları için bu haftayı Belçika’da geçiriyor. Patrick Lefevere, sporcunun ülkede olmasından da faydalanarak sözleşme konusundaki pürüzleri giderip Cavendish’i yeniden kadrosuna katmak istiyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!