Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mark Cavendish Ghent 6 Gün Yarışında Sakatlandı

Sedyeyle velodromu terk eden Britanyalı sporcu organizasyonun son yarışında sakatlandı. Takım arkadaşı Iljo Keisse mücadeleyi tek başına tamamladı.

British Mark Cavendish lies injured on the ground during the last day of the Zesdaagse Vlaanderen-Gent six-day indoor cycling race at the indoor cycling arena 't Kuipke, Sunday 21 November 2021, in Gent. This year's edition takes place from November 16th until November 21st. BELGA PHOTO JASPER JACOBS (Photo by JASPER JACOBS/BELGA MAG/AFP via Getty Images)

Mark Cavendish ve Lasse Norman Hansen, pazar akşamı Ghent 6 Gün yarışlarının son gününde kaza yaptı. Cavendish, önlem olarak bir sedyeyle pist kenarına alındı. Pist üzerinde onarım çalışmaları devam ederken yarış nötralize edildi. Kazadan kıl payı kurtulan Jasper De Buyst, sadece bir tur önce pist üzerinde ıslak alanlar olduğunu fark ettiğini söyledi. Kenny De Ketele pistteki ıslaklıktan ilk etkilenen sporcu oldu. Bisikletini kurtarmaya çalışan Ketele’den etkilenen Lasse Norman Hansen dengesini yitirirken Mark Cavendish’te kazaya karıştı. 40 dakikalık bir aradan sonra mücadele, kalan 50 turun tamamlanması için yeniden başlatıldı. Cavendish’in takım arkadaşı Iljo Keisse, yarışa tek başına devam etti. Hansen, genel klasmanı lider götürdükleri yarışta takım arkadaşı Michael Mørkøv ile mücadeleye devam edebildi.

Erkekler Madison, 80. Ghent 6 Gün yarışının son mücadelesiydi. Kaza anında Keisse ve Cavendish, lider Roger Kluge ve De Buyst’ün iki tur gerisinde genel klasmanda 4. sıradaydı. Madison yarışı bitiminde ise genel klasman Kenny De Ketele ve Robbe Ghys ikilisine giderken, Jasper De Buyst & Roger Kluge ikinci, Lasse Norman Hansen & Michael Mørkøv çifti ise üçüncü sırada kaldı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!