Bizimle iletişime geçin

Haberler

Jonas Vingegaard Danimarka’da Yılın Sporcusu Ödüllerine Aday Gösterildi

2021 Fransa Bisiklet Turu’ndaki sürpriz performansıyla yarışı genel klasmanda ikinci sırada tamamlayan Jonas Vingegaard, ülkesindeki “Yılın Sporcusu” ödüllerine aday gösterildi.

Vingegaard, toplamda on sporcunun aday gösterildiği prestijli bir listenin parçası oldu. Bu sezon başarılı bir grafik çizen bisikletçinin yanı sıra Olimpiyatta takım takip disiplininde gümüş madalya kazanan Lasse Norman Hansen, Niklas Larsen, Frederik Rodenberg Madsen, Rasmus Lund Pedersen ve Julius Johansen’den oluşan ekipte ödüle aday gösterildi. Ayrıca Olimpiyatta Madison dalında gümüş madalya kazanan Julie Leth – Amalie Dideriksen ikilisinin de ödülü kazanma şansı var.

Danimarka yılın sporcusu ödülünün diğer adayları; Viktor Axelsen (badminton), Danimarka futbol takımı, Tobias Thorning Jørgensen (Paralimpik binici), Emma Aastrand Jørgensen (kano), Erkek hentbol takımı, Anne-Marie Rindom (yelken) ve Jesper Hansen (atıcılık).

Geçtiğimiz sene ‘Yılın Danimarkalı sporcusu’ ödülü takım takip dalında başarıya ulaşan Lasse Norman Hansen, Julius Johansen, Frederik Rodenberg ve Rasmus Pedersen’e gitmişti. 2019 yılında ise Harrogate, Birleşik Krallık’ta kazandığı Dünya Şampiyonluğu ile Mads Pedersen ödülde ipi göğüsledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!