Bizimle iletişime geçin

Haberler

Egan Bernal Fransa Turu’na Geri Dönüyor

Ineos Grenadiers’ın yıldız ismi Egan Bernal, 2019 yılında Fransa Bisiklet Turu’nu kazanmıştı. Koronavirüs pandemisi ve yaşanan sakatlıklar sporcunun sonraki iki yılında iyi performans sergilemesinin önüne geçti. 2021 İtalya Bisiklet Turu şampiyonu Bernal, yeni sezon ile beraber sırt sakatlığını tamamen geride bırakmak istiyor. Kolombiyalı bisikletçi 2022 Fransa Turu’nda şampiyonluk hedefiyle yarışmak niyetinde.

Son Fransa Bisiklet Turu’nda Richard Carapaz ile podyumun son basamağında kalan Ineos Grenadiers, Tadej Pogačar’ın şampiyonluğuna engel olamamıştı. Britanya ekibinde umutlar, Egan Bernal’in son yıllardaki Sloven dominasyonuna son vereceği yönünde. Mundo Ciclístico dergisine konuşan Kolombiyalı bisikletçi hedeflerini anlattı.

“İhtiyacım olan tatili yaptıktan sonra çalışmalarıma yeniden odaklandım. Umarım yeni sezona ideal şekilde giriş yapacağım. Aralık ayının başında İspanya’ya gideceğim ve sezon hazırlıklarını orada takip edeceğim. Gelecek yıl için yarış programıma ve detaylara karar vereceğiz. Tüm hazırlıklarımızı ve çalışmalarımızı 2022 Fransa Bisiklet Turu için yapıyoruz. Geçtiğimiz sene farklı bir yarış programı belirlemiştik ama bu yıl 2019’da başarıya ulaştığımız büyük tura dönme vakti geldi.”

Geleceğe dönük iyimser demeçler veren Egan Bernal, sakatlığı ile ilgili ise ihtiyatlı konuştu.

“Tamamen iyileştiğimi düşünüyorum ancak yine de süreci fizyoterapi seanslarıyla takip ediyoruz. Spor salonunda fiziksel çalışmalarıma devam ediyorum. Yıla sağlıklı başlamayı ve bisiklet üzerindeki performansımı etkileyebilecek hiçbir şey olmadan yarışmaya devam etmek istiyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!