Bizimle iletişime geçin

Haberler

Rotterdam 6 Gün Yarışı İptal Edildi

Rotterdam 6 Gün yarışı, artan Covid-19 vakalarının önüne geçmek için hükümetin aldığı önlemler kapsamında bu yıl iptal edildi.

Organizasyonun planlanan tarihinden iki hafta önce, Hollanda hükümetinin Covid-19 vakalarının artışını durdurmak için uyguladığı önlemler nedeniyle düzenlenemeyeceği açıklandı. Başbakan Mark Rutte, ülkenin bir günde 20.000 ile yeni bir Covid-19 vakası rekoru kırılmasının ardından 12 Kasım’da üç haftalık bir kısmi sokağa çıkma yasağı ilan etti. O zamandan beri vaka sayı 23.000 civarına yükseldi ve bu sayılar geçen yılın Aralık vaka zirvesini ikiye katladı. Tedbirler, profesyonel spor müsabakalarına seyirci alınmasını yasakladı. Bu kısıtlamaların yanı sıra barlar ve restoranlar ülkede saat 20.00’de kapanıyor. Geçtiğimiz hafta Rotterdam’da kısıtlamalara karşı protestolar başladı. Yaşanan olaylarda, Rotterdam polisi kalabalığa ateş açtı. İki kişi yaralanırken 51 kişi de tutuklandı.

Yarışa ev sahipliği yapması beklenen Rotterdam Ahoy Arenası’nın Etkinlik Müdürü Erika Bronkhorst, organizasyonu kısıtlamalar altında düzenlemenin imkansız olacağını söyledi. Bronkhorst, “Açıklanan önlemlerden sonra olası tüm senaryoları yeniden inceledik. Ancak mevcut önlemler nedeniyle yarışı düzenlememize izin verilmedi. 4 Aralık’tan sonra kısıtlamaların nasıl devam edeceğini de şimdiden kestirebilmek mümkün değil.” ifadelerini kullandı.

Organizatörler, yarışı düzenleyebilmek için sıkı bir çalışma halindeydi. Bronkhorst, “Bu karar suratınıza bir tokat gibi çarpıyor çünkü iki hafta öncesine kadar organizasyonu iptal etmek söz konusu değildi. Yarışı düzenlemeyi çok istiyorduk. Güçlü bir katılımcı listesiyle beraber en iyi Hollandalı sprinterler Rotterdam 6 Gün’de yarışacaktı. Ne yazık ki bu sene organizasyonu yapamıyoruz fakat 2022 için hazırlıklarımızı tamamlamaya bakacağız.”

Rotterdam 6 Gün, yasaklardan etkilenen tek yarış değil. 18 Aralık’ta Rucphen’de yapılacak UCI Cyclo-Cross Dünya Kupası mücadelesi de yasaklarda bir değişiklik olmazsa seyircisiz düzenlenebilir. Geçen hafta gerçekleştirilen Gent 6 Gün mücadelesi de yasaklardan etkilenmiş, seyirci sayısı azaltılırken velodromda bira satışı yapılmamıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Haberler

Milli Sporcularımız Balkan Şampiyonası’nda Yüzümüzü Güldürdü

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!