Bizimle iletişime geçin

Haberler

Victor Campenaerts Yeni Sezon Hazırlıklarını Ruanda’da Gerçekleştirecek

Dünya saat rekoru sahibi Victor Campenaerts, Ruanda’da gireceği irtifa kampı ile yeni sezona hazırlanacak.

GIEN, FRANCE - MARCH 09: Victor Campenaerts of Belgium and Team Qhubeka Assos during the 79th Paris - Nice 2021, Stage 3 a 14,4km Individual Time Trial stage from Gien to Gien 147m / ITT / #ParisNice / on March 09, 2021 in Gien, France. (Photo by Bas Czerwinski/Getty Images)

Victor Campenaerts için kariyerinin zamana karşı defteri kapandı. Dünya saat rekortmeni, geçtiğimiz sezondan itibaren daha çok tek günlük klasik yarışlarda kendisini göstermeye çalışıyor. Hedeflerine ulaşmak için sıkı bir şekilde gayret eden Belçikalı sporcu, farklı yöntemler geliştirmekten kaçınmıyor.

Bahar aylarında formunun zirvesinde olmak isteyen eski Belçika zamana karşı şampiyonu, yarışlara hazırlanmak için pek çok bisikletçiden farklı bir lokasyon seçmeye karar verdi. Victor Campenaerts, takım arkadaşları Brent Van Moer ve Florian Vermeersch ile birlikte Ruanda’da kampa girecek.

“Lotto-Soudal’in beni bu planımda desteklemek istemesinden dolayı çok mutluyum. Daha önce iki kez Namibya’da bulunmuştum. Bir zamana karşı uzmanı olarak çok iyi bir hazırlık süreci geçirmiştim. Namibya’daki yolların neredeyse tamamının düz olması ise şimdiki hazırlık planlarıma uymuyor. Şu an daha fazla yokuş çıkabileceğim noktalara odaklanıyorum. Ruanda’da farklı tipte yollar olduğu için çeşitli rotalarda çalışma imkanımız var. Ayrıca ülkede spor turizmine çokça yatırımlar yapıldığını biliyorum.”

Günümüzde çoğu bisikletçi, kışın irtifa kazanmak için Tenerife’deki Teide Dağı’nı tercih ediyor. Campenaerts ise her gün aynı parkurda antrenman yapmak konusunda istekli değil. “Teide’ye gitmek istemiyorum. Orası benim için ideal bir hazırlık yeri değil. Seyahatlerimden öğrendiğim şey, dünyanın her bölgesinde bisiklete uygun pek çok yer olduğu. Namibya’dayken bana Ruanda’da farklı parkurlar bulabileceğimi söylediler. Ayrıca ülkeye doğrudan Brüksel’den de uçabiliyorsunuz. Namibya’ya kıyasla Ruanda’nın bir avantajı da bu.”

Lotto-Soudal’in üç sporcusu, ocak ayında Kongo’ya komşu Ruanda’nın yollarında bir ay geçirecek. Takım tarafından görevlendirilen doktor, mekaniker ve sporculara yardımcı olacak bir personelden oluşan ekip sporculara bir ay boyunca eşlik edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!