Bizimle iletişime geçin

Haberler

Schwalbe Kullanılmış Bisiklet Lastikleri İçin Geri Dönüşüm Sistemi Geliştiriyor

Schwalbe, kullanılmış bisiklet lastiklerinin geri dönüştürülmesi için yeni bir pilot proje başlattı.

Schwalbe markası, bu proje için Pyrum Innovations AG ve Technische Hochschule Köln Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile işbirliği yapıyor. Kullanılmış bisiklet lastikleri için sürdürülebilir bir geri dönüşüm sistemi yapmayı planlayan firma, Enerji Bakanlığı tarafından desteklenen bir programla çalışmalarına devam ediyor.

Amaç, kullanılmış lastikleri imha etmek ya da çöp toplama alanlarına göndermek yerine geri dönüştürülerek hammadde oluşturmak. Schwalbe, geri dönüşüm sürecinde oluşan ikincil hammaddeleri yeni ürünlerin üretimi için kullanmayı planladıklarını açıkladı. Şirket ayrıca geri dönüşüm projesi için kapsamlı bir altyapı çalışması organize ediyor.

Schwalbe’nin ürettiği tüm bisiklet lastikleri %100 geri dönüştürülebilir. 2015 yılında kullanılmış lastiklerin bisiklet ile ilgili satış yapan yerlerden toplanarak geri dönüşüme kazandırıldığı bir sistem başlatılmıştı. Schwalbe, geri dönüştürülmüş malzemenin yeni lastiklerin üretimi sırasında herhangi bir kalite kaybı olmaksızın yeniden kullanıldığını açıkladı. Firma, bu projeyle birlikte 2021 Alman Sürdürülebilirlik Ödülü’nü kazandı. Pilot proje, kullanılmış bisiklet lastiklerini sürdürülebilir bir şekilde geri dönüştürerek ödüle layık görüldü.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!