Bizimle iletişime geçin

Haberler

Gianni Moscon: “Aldığım Sonuçlar Konuşulsun İstiyorum”

İtalyan sporcu, medyayla olan sorunlu ilişkisinden bahsederken yeni takımı Astana’da taze bir başlangıç yapmak istediğini belirtti.

Gianni Moscon, gelecek sezon elde ettiği sonuçlarla gündeme gelmek istiyor. Moscon, Ineos Grenadiers’da  (Team Sky) altı yıl geçirdikten sonra 2022 sezonunda kariyerinde yeni bir sayfa açıyor. İtalyan sporcu önümüzdeki iki yıl Astana Qazaqstan takımında yarışacak. Klasiklerde takımın başrol oyuncusu olacak Moscon’un yeni takımında hedefleri büyük.

“Ineos’ta önemli deneyimler kazandım. Nasıl antrenman yapacağım ve nasıl besleneceğim gibi konularda tecrübelendim. Astana’da kariyerim için ileriye doğru bir adım daha atabileceğimi düşünüyorum. Bana inanan doğru insanlarla, çok güvendiğim güzel bir ortamda çalışacağım. Antrenmanlara ve yarışlara başlayıp sonuçlar elde etmek için sabırsızlanıyorum.”

27 yaşındaki Trentinolu bisikletçi, içgüdüleri ile yarışan tutkulu bir sporcu olarak peloton’da her zaman dikkat çeken isimlerden. 2020 sezonunun sonunda İtalya’daki tek günlük yarışlarda elde ettiği ilk 10 sonuçlarının ardından Paris-Roubaix’de dördüncü olması Moscon’un kalitesini bir kez daha ortaya koydu. Daha önce ırkçı söylemler, 2020 Kuurne-Brussels-Kuurne’de rakibine bisiklet fırlatmak ve yumruklaşmak gibi konularla da gündeme gelen İtalyan sporcu yeni takımında sadece başarılı yarış sonuçlarına odaklanmak istiyor.

Medyayla ilişkisi hakkında konuşan Gianni Moscon, “Yazılanları affediyorum ama hiç unutmayacağım. Medyada yer alanlar kişisel olarak algıladığım bir şey değil. Son yıllarda basında yazılanlardan kendimi soyutlayabiliyorum. Hakkımda asılsız şeyler yazıldığında bu beni üzüyor ama durumu bir takıntı haline kesinlikle getirmiyorum. Günün sonunda, evinin kapısını kapattığında sadece inandığım ve sevdiğim insanların içeride olduğunu düşünüyorum. Hayatına kimi alacağına sen karar veriyorsun. Doğru ve güvenilir şeyler yazan, yaptığı haberlerde gerçeklere sadık kalan medya mensuplarıyla gerçekleri çarpıtmaya çalışanlar arasında ayrım yapabiliyorum. Yazılanlara yarışarak cevap vermeyi tercih ediyorum.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!