Bizimle iletişime geçin

Haberler

Anti-doping Ajansı ITA Yeni Bir İhbar Hattı Oluşturuyor

Dopingle mücadele kuruluşu ITA’nın kurduğu olası yasaklı madde kullanımıyla ilgili anonim şikayetlerin iletileceği yeni platformun adı “REVEAL” olacak.

Saint-Vallier - France - wielrennen - cycling - radsport - cyclisme - illustration - illustratie anti-dopage dopingcontrole pictured during stage 4 of Paris-Nice from Brioude to Saint-Vallier - photo Wessel van Keuk/Cor Vos © 2013

Uluslararası anti-doping ajansı ITA, 2021’in başından beri UCI ile işbirliği yapan bağımsız bir dopingle mücadele kuruluşu. “REVEAL” isimli yeni platformun oluşturulması ile beraber dopingle mücadele programlarının etkinliğinin artması planlanıyor. Bu uygulama sayesinde sporcular, güvenilir bir muhatap ile bilgi paylaşabilecek. Aynı zamanda anonim olarak da kuruma bilgilendirme yapılabilecek.

ITA’ya göre, somut göstergeler ile doping kullanımının ihbar edilmesi sporu daha temiz ve güvenilir hale getirecek. Önceki yıllarda doping vakalarının açığa çıkmasına yardımcı olan muhbirlerden de destek alınacak. Platform ile paylaşılan bilgiler; ITA’nın hukuk, kriminoloji ve istihbarat gibi konularda çalışan uzman ekibi tarafından değerlendirilecek.

Anti-Doping Ajansı ayrıca spor federasyonları, WADA ve ulusal anti-doping kurumları ile de beraber çalışacak. ITA’nın işbirliği yaptığı kurumlardan biri de MPCC. Bisiklet güvenilirliği hareketi, sporun daha adil koşullarda icra edilebilmesi için güvenilirliği artırabilecek bilgilerin “Reveal” platformu ile paylaşılmasını teşvik ediyor.

MPCC Başkanı Roger Legeay, ““MPCC, ortaklarından birinin dopingle mücadelede önde gelen bir oyuncu olmasından dolayı gurur duyuyor. Sporumuzun güvenilirliğini artırmaya yardımcı olabilecek bilgilerin toplanmasına katkıda bulunmaya kararlıyız. Yarışların başrolünde olan bisikletçilerin, doping kullanımını ifşa etmek ile ilgili iletişime geçebilecekleri yeni bir sistemimiz var.” şeklinde konuştu.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!