Bizimle iletişime geçin

Haberler

Van Aert: “Gelecek Yıl Fransa Bisiklet Turu’nda Yeşil Mayoyu Kazanmak İstiyorum”

Belçikalı bisikletçi Wout van Aert, temmuz ayında takım için çalışmayı sürdürürken bir yandan hedeflerine ulaşmak istiyor.

Criterium du Dauphine 2019 - 13/06/2019 - Etape 5 - Boen-sur-Lignon / Voiron (201 Km) - Wout VAN AERT (TEAM JUMBO - VISMA) - Vainqueur au sprint

Wout van Aert, gelecek yıl Fransa Bisiklet Turu’na yeşil mayoyu kazanmak için gitmek istediğini söyledi. Jumbo-Visma’nın ana hedefi Primož Roglič ile genel klasmanı kazanmak olmasına rağmen Van Aert, yeşil mayoyu alacak performansı gösterebileceğine inanıyor. Geçtiğimiz sene Paris’teki son gün dahil olmak üzere üç etap kazanan Wout van Aert, Mark Cavendish’in 166 puan gerisinde puan klasmanında beşinci olmuştu.

“Önümüzdeki yıl yeşil mayoyu kazanmak istiyorum. Genel takım taktiğine uyan bir plan yapacağız ve yeşil mayoyu da hedefleyeceğiz. Puan mayosunu hedeflesem bile takım hedefleri için çalışmayı sürdüreceğim. Demek istediğim şu ki, eğer puan mayosunu kazanmaya çalışırsam takımın beni bu konuda desteklemesini bekliyorum. Bunun yanında diğer takım içi görevlerime devam edeceğim. Primož’a yardım etmeyeceğimi söylemek zaten garip olurdu. Takım arkadaşlarıma ekstra görevler yüklemeden de yeşil mayo puanlarını alabilirim. Gelecek yıl kesinlikle yeşil mayoyu istiyoruz. Bana bu konuda kimin yardım edebileceğini göreceğiz.”

Primož Roglič Fransa Turu’nun 9. etabında yarışı bıraktığında puan mayosuna gitme şansı olan Van Aert, odağını Tokyo Olimpiyatlarına hazırlık sürecine çevirmişti. Amstel Gold Race ve Mont Ventoux gibi zorlu parkurların üstesinden gelme becerisi olan ve saf sprinterlerden daha dayanıklı bir yapıya sahip Belçikalı sporcunun yeşil mayoyu kazanma potansiyeli epey yüksek. Paris-Roubaix ile 2021 sezonuna nokta koyan Van Aert, aralık ayında kros bisikleti ile yarışlara geri dönmeyi planlıyor. 2021-22 sezonuna 4 aralık tarihinde Boom’da düzenlenecek Superprestige ayağı ile başlayacak Wout van Aert, 26 aralıkta ise Dendermonde’deki UCI Dünya Kupası yarışında Mathieu van der Poel ve Tom Pidcock ile mücadele edecek.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!