Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mark Cavendish Quick-Step İle Sözleşme Yeniledi

Takım patronu Patrick Lefevere, Mark Cavendish’in sözleşmesinin bir yıllığına uzatıldığını açıkladı.

2021 Fransa Turu puan mayosu galibi Mark Cavendish’in yaz sonunda Quick-Step ile kontrat uzatmak için anlaşmaya yakın olduğu konuşuluyordu. Birkaç hafta önce Cavendish pistte yarışırken meydana gelen kaza, kontrat görüşmelerini sekteye uğratmıştı. Halen sözleşmeye imza atmış olmasa da Britanyalı sporcu, Quick-Step’in aralık ayının ikinci haftası Calpe’de gerçekleştirilecek antrenman kampına katılacak. 6 Gün yarışında geçirdiği kaza sonrası Cavendish’in ciğerlerinde oluşan problem sebebiyle sporcuya uçuş yasağı getirildi. Takım, araba veya tren yolculuğu ile problemi çözmeye çalışacak.

Geçtiğimiz sezon Türkiye Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turuyla beraber uzun zaman sonra etap kazanan Mark Cavendish, temmuz ayında elde ettiği etap zaferleriyle Eddy Merckx’in 34 galibiyetlik Fransa Turu rekorunu egale etmişti. Depresyon, Epstein-Barr virüsü ve gelmeyen başarılı sonuçlar son yıllarda Cavendish’in epey canını sıkmıştı. Türkiye Turu’nda kazandığı dört etap ile form tutan Britanyalı süper yıldız, sezonun geri kalan bölümünde eski ritmine yakın bir performans sergilemişti. Fransa Turu öncesinde Belçika’da Caleb Ewan, Tim Merlier, Pascal Ackermann, Dylan Groenewegen ve Nacer Bouhanni’yi geride bırakarak aldığı etap galibiyeti ise sporcunun neler başarabileceğini bir kez daha ortaya koyuyordu.

Deceuninck-Quick-Step’in Fransa Turu kadrosunda Sam Bennett’ın yer almamasının ardından bisikletin en özel sahnesinde tekrar şans bulan Mark Cavendish, bulduğu fırsatı çok iyi değerlendirdi. Neredeyse yenilmez olduğu formuna geri döndü. Cavendish, 2021 Fransa Bisiklet Turu’nda dördüncü, altıncı, onuncu ve on üçüncü etapları kazanmayı başardı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkanlar

Mathieu van der Poel Dizinden Ameliyat Oldu

Haberler

Barselona 2023 İspanya Turu’nun Açılışına Ev Sahipliği Yapacak

Haberler

Tour Of Antalya 2022’de Pedallar İklim Değişikliği Farkındalığı İçin Dönecek

Haberler

Yeni Sezonda Büyük Turlarda Mücadele Edecek Önemli Sporcular

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!