Bizimle iletişime geçin

Haberler

Tour Down Under ve Cadel Evans Yarışları Eylül’de Yapılabilir

Avustralya’da düzenlenecek her iki yarış için takvimde olması muhtemel tarih değişikliği henüz onaylanmış değil.

Tour Down Under ve Cadel Evans Great Ocean organizatörleri, Wollongong’taki Dünya Şampiyonası öncesi eylül 2022’de yarışlarını düzenleme planlarının olduğu iddialarını doğrulamış değil. Her iki yarışta, COVID-19 salgınının etkisiyle 2022 sezonunun başında organizasyonlarını gerçekleştiremeyecek. Avustralya’daki Dünya Şampiyonası ise her iki yarışın düzenlenmesi için bir fırsat yaratabilir. Eurométropole yarış organizatörü Louis Cousaert geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, eylül ayında yapılacak Avustralya yarışları hakkında söylentiler olduğunu belirtmişti.

Avustralya’da Dünya Şampiyonası’ndan önce yarışların takvime eklenmesi ve ülkeye biraz daha erken seyahat etme ihtiyacı, eylül ayında yarış tarihlerinde değişikliğe neden olabilir. Eurométropole, Benelüks Turu, Britanya Turu, Kanada’daki Québec ve Montréal GP ayrıca Avrupa’daki tek günlük birçok yarış bu değişiklikten etkilenebilir.

2022 İspanya Turu’nun 19 Ağustos – 11 Eylül tarihleri arasında yapılması planlanıyor. Diğer yarışlar ise takımlara yaz sonu için alternatif bir takvim sunmaya hazırlanıyor. 2022 Dünya Şampiyonası, 18-25 Eylül tarihlerinde yapılacak. Sporcuların ideal hazırlık süreci için şampiyonadan bir hafta önce Avustralya’ya gitmesi bekleniyor. Avustralya’daki ekstra yarışlar, bisikletçilerin iklime uyum sağlamasına, yarışta formda kalmasına, Avustralya’ya seyahat ve konaklama maliyetlerinin ödenmesine yardımcı olabilir.

Yapılacak olan yeni takvim planı Tour Down Under ve Cadel Evans Great Ocean yarışlarının yeniden düzenlenmesine olanak sağlayacak. Tour Down Under, erkeklerde Dünya Turu seviyesinde kadınlarda ise 2.pro düzeyinde organize edilen sezonun açılış yarışlarından biri. Organizatörler, iptal edilen yarışların yerine 21-29 Ocak tarihleri arasında erkekler ve kadınlar için dört gün sürecek ulusal yol mücadeleleri de dahil olmak üzere bir bisiklet festivali düzenlemek istiyor.

Victoria’daki Cadel Evans Great Ocean yarışı da hem kadınlarda hem de erkeklerde düzenlenen tek günlük bir mücadele. Yeni sezonda alışkın oldukları tarihlerinde pandemi sebebiyle yarışı düzenleyemeyecek organizatörler, 2022 sezonunun başka bir döneminde yeni bir uluslararası organizasyonun planlarını yaptıklarını söylemişlerdi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Team Polti Kometa, 2024 yılında Ivan Basso ve Alberto Contador bisiklet projesinin yeni adı olacak

Haberler

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!