Bizimle iletişime geçin

Haberler

2022 UCI Dünya Şampiyonası Detayları Açıklandı

2022 UCI Dünya Şampiyonası 18-25 Eylül tarihlerinde Avustralya, Wollongong’da gerçekleştirilecek. Sidney’in yaklaşık 100 kilometre güneyinde bulunan Wollongong’da, dünyanın en iyi bisikletçileri pedal basacak.

2022 UCI Dünya Şampiyonası’nda yaklaşık 1000 sporcu performans gösterecek. Zorlu ve heyecan verici parkuruyla Wollongong’da yeni “Gökkuşağı Mayo” sahipleri belli olacak.

Organizasyon, 18 Eylül’de hem elit erkekler hem de elit kadınlarda zamana karşı yarışı ile başlayacak. İki yarış da aynı gün ve aynı uzunluğa sahip parkurda koşulacak. Bu uygulama Dünya Şampiyonası tarihinde bir ilk olacak. UCI, cinsiyet eşitliğini öne çıkartmak adına böyle bir uygulamayı devreye sokacak. Tüm kategoriler için zamana karşı yarışları, şehrin içindeki parkurda düzenlenecek. Towradgi Plajı’ndan şehir merkezine geri dönecek elit sporcular, diğer kategorilere göre daha uzun bir mesafede rekabet edecek. Teknik ve hızlı dizayn edilen rotayla birlikte zamana karşı uzmanları kendilerini göstermeye çalışacak. Bisikletçiler; Thomas Dalton Park, Wollongong Üniversitesi İnovasyon Kampüsü ve sahil kesimine yakın olan Stuart Park gibi şehrin sembolik noktalarından geçecek.

Erkeklerde ve kadınlarda elitler yol yarışları 24 ve 25 Eylül hafta sonu gerçekleştirilecek. Parkur, Wollongong’un kuzeyindeki Kraliyet Ulusal Parkı’nı çevreleyen Helensburgh’da başlayacak. Başlangıç ile beraber şehrin güneyine inecek olan bisikletçiler, ünlü Bald Hill’i ve Sea Cliff Köprüsünü geride bırakacak. 473 metre irtifadaki Kiera yokuşu yarış içindeki belirleyici noktalardan biri olabilir.

Gençlerde ve 23 Yaş Altı kategoride yapılacak yarışlar ise Wollongong şehir içi parkurunda gerçekleştirilecek.

UCI Başkanı David Lappartient Dünya Şampiyonası ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Avrupa’da geçen beş yılın ardından, Dünya Şampiyonası’nın başka bir kıtada düzenlenmesini arzu ediyorduk. 2015 yılında Richmond’dan ve 2016’da Doha’da yapılan yarışlardan sonra, Wollongong’un 2022’de Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olmasından çok memnunum. 2010 Geelong’un ardından 12 yıl sonra Okyanusya’da bir kez daha Dünya Şampiyonası organize edilecek. Sporcuların en iyi performanslarını gösterecekleri, seyirciye harika bir rekabet izletecekleri ortamı yaratmaya çalışıyoruz. Wollongong’un beklentilerimizi karşılayacağını biliyorum. Covid-19 pandemisi sebebiyle son yıllarda Avrupa dışına çıkmak konusunda problemler yaşadık. Şu anda, organizasyonu gerçekleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.”

2022 Dünya Şampiyonası Programı

18 Eylül Pazar: Elit Kadınlar ve Elit Erkekler Zamana Karşı

19 Eylül Pazartesi: Erkekler 23 Yaş Altı Zamana Karşı

20 Eylül Salı: Genç kadınlar ve Genç Erkekler Zamana Karşı

21 Eylül Çarşamba: Karışık Takım Zamana Karşı

23 Eylül Cuma: Genç Erkekler ve 23 Yaş Altı Erkekler Yol Yarışı

24 Eylül Cumartesi: Genç kadınlar ve Elit Kadınlar Yol Yarışı

25 Eylül Pazar: Elit Erkekler Yol Yarışı

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!