Bizimle iletişime geçin

Haberler

Ankara’nın Bisiklet Yolları Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkenti bisiklet yollarıyla donatmak için kentin birçok noktasında başlattığı mavi yol çalışmalarını devam ettiriyor.

Bisiklet kullanımını teşvik etmek ve alternatif ulaşım aracı olarak kullanılmasını artırmak amacıyla 53,6 kilometrelik 9 etaptan oluşan Bisiklet Yolu Projesi’ni Ankara’da hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mavi yolları etap etap tamamlayarak Ankaralılar ile buluşturuyor.

Daha önce Milli Kütüphane-Beşevler arası, Başkent Üniversitesi Bağlıca Yerleşkesi, Gazi Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, ODTÜ, Anadolu Organize Sanayi Bölgesi ve Gölbaşı Mogan Park’ın yer aldığı bisiklet yollarını hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, son olarak Etimesgut ilçesi Eryaman Mahallesi’nde de 7,5 kilometrelik bisiklet yolunu tamamlayarak bisiklet severlerin kullanımına sundu. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapımı tamamlanan Eryaman Bisiklet Yolu ile bölgede oturan vatandaşlar; 2670. Cadde, Lozan Barışı Caddesi, Bozhöyük Caddesi, Üç Şehitler Caddesi ve Dumlupınar 30 Ağustos Caddesi’ni kapsayan bisiklet yolunu kullanmaya başladı.

Ekonomik, çevreci ve sürdürülebilir bir ulaşım politikasını benimseyen ve Bisiklet Kampüsü’nü Başkentlilerin hizmetine açan Ankara Büyükşehir Belediyesi, her geçen bisiklet yol ağını genişletiyor. 2040 yılına kadar toplam 275 kilometre uzunluğa sahip bisiklet yolunu Başkent’e kazandırmayı planlayan ve Ankara Bisiklet Stratejisi ve Master Planı’nı kamuoyuyla paylaşan Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı bir yaşam için bisiklet kullanımını yaygınlaştırarak diğer illere örnek olmayı amaçlıyor.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!