Bizimle iletişime geçin

Haberler

Dylan Groenewegen Team Bike-Exchange’e İmza Attı

Hollandalı sprinter, önemli yarışlarda daha fazla fırsat bulmak için Jumbo-Visma’dan ayrılma kararı aldı. Groenewegen’in yeni adresi Bike-Exchange.

Dylan Groenewegen, Jumbo-Visma’dan ayrıldı ve aralık ayı içinde sürpriz bir şekilde Team Bike-Exchange’e transfer oldu. Hollandalı sprinter, büyük turlar ve diğer önemli mücadelelerde daha fazla şans kovaladığı için 2016’dan itibaren yarıştığı Jumbo-Visma’dan ayrılma kararı aldı. Jumbo-Visma’nın kadrosundaki genel klasman iddialıları ve çok yönlü performansıyla Wout van Aert’ın olması, ayrılık kararındaki önemli etkenler olarak göze çarpıyor. 2020 Polonya Turu’nda Fabio Jakobsen ile yaşadıkları ve ardından geçirdiği sakatlık, Groenewegen’in istediği ritmi yakalamasının son dönemde önüne geçmişti.

Takım patronu Richard Plugge, “Champs-Élysées’deki sprint zaferi ve diğer galibiyetlerle beraber takıma fazlaca başarı kazandırmış Dylan Groenewegen’in kariyer ilerleyişinin önüne geçmek istemiyoruz. Onunla her zaman çok iyi bir ilişkimiz oldu. Groenewegen, takımdan ayrılmak istediğinde de kendisiyle uzlaşarak yollarımızı ayırdık. Dylan harika bir bisikletçi ve iyi bir insan. Takımımızdan ayrılmış olması bizim için üzücü bir durum.”

Groenewegen, kendi ülkesinin takımı olan Jumbo-Visma ile çalışmayı özleyeceğini ama kariyerinin bu aşamasında Avustralya takımının kendisi için daha doğru bir yer olacağına inandığını söyledi.

“Jumbo-Visma şu anda belki de en iyi takım. Çevremdeki vatandaşlarımı ve Hollanda zihniyetini özleyebilirim fakat kaçırmak istemeyeceğim bir fırsat önüme geldi. Her iki takımla da iyi ve dostane bir şekilde süreci yürüttüğümüz için memnunum. BikeExchange Takımına katılmamın, yeniden kazanmaya başlamam için doğru adım olduğuna ve ideal ortamı sağlayacağına inanıyorum. Teknik ekiple konuşmaya başladığımdan beri, Bike-Exchange’in benim için doğru yer olduğunu ve harika bir fırsat yaratacağını hissettim. Önemli yarışlarda yeni takımımla alacağım galibiyetleri dört gözle bekliyorum.”

28 yaşındaki bisikletçi, kariyeri boyunca şu ana kadar Fransa Turu’nda 4 etap kazanırken; Paris-Nice, Kuurne-Brussels-Kuurne ve Brugge-de Panne gibi önemli yarışlarda da galibiyetler elde etti.

Jumbo-Visma ekibinden Merijn Zeeman, takımın Wout van Aert ile zafer aramasının yanı sıra genç sprinterler Olav Kooij ve David Dekker’i geliştirmeye odaklanacağını söyledi.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!