Bizimle iletişime geçin

Haberler

Mauri Vansevenant ve Rémi Cavagna’nın Toparlanma Süreci devam Ediyor

Antrenman kampında gerçekleşen araba çarpması sonucu sakatlanan Mauri Vansevenant ve Rémi Cavagna’nın tedavileri devam ediyor.

8 Aralık Çarşamba günü İspanya’daki Quick-Step Alpha Vinyl kampında araba çarpması sonucu sakatlanan Rémi Cavagna ve Mauri Vansevenant iyileşiyor. Kazada Fransa Yol Şampiyonu Cavagna’nın L1 omuru kırılırken genç yetenek Vansevenant ise başparmağını kırmıştı. Cavagna, Valensiya’daki IMSKE Hastanesi’nde başarılı bir operasyon geçirdi. Fransız bisikletçi, kontrol amaçlı bir süre hastanede kalmak zorunda. Vansevenant ise Calpe’deki kamptan Belçika’ya geri gönderildi. Sporcu, başparmağı sargılı bir biçimde turbo trainer üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Mauri Vansevenant verdiği demeçte, “Rémi’nin aksine kazayı daha hafif atlattım ve ameliyat olmam gerekmiyor. 2022’de giyeceğimiz mayolarımız ile bir fotoğraf çektirmiştik. Ardından iki şeritli bir yolda yokuş aşağı sürüşümüze devam ediyorduk. Birdenbire ufak bir araba, trafik kurallarını ihlal ederek ana yola bağlandı. Rémi ve ben de dahil olmak üzere üç bisikletçi kazadan kaçamadık.” ifadelerini kullandı.

22 yaşındaki sporcu, kazayı “hayal kırıklığı” olarak nitelendirdi ve yakında bisiklet üstü antrenmanlara geri döneceğini söyledi. “Şanslıyım ki bacaklarıma bir darbe almadım. Bu sebeple ocak ayının başında yeni sezon başlangıcım sekteye uğramayacak.”

Mauri Vansevenant, 2021 sezonunda takımıyla ilk yılını tamamladı. İlk büyük tur tecrübesini Vuelta’da yaşayan Belçikalı bisikletçi, kariyerinin ilk yarış zaferini de bu sene yaşadı. Ayrıca Vansevenant, Olimpik yol yarışı, İsviçre Turu ve Bask Turu gibi mühim yarışları da tecrübe etme imkanı buldu.

Rémi Cavagna ise Avrupa Zamana Karşı yarışında ve İtalya Turu’nun üç etabında gelen ilk 10 sonuçları, Paris-Nice’te aldığı etap ikinciliği ve kazandığı üç yarış galibiyetiyle kendisi adına iyi bir sezonu geride bıraktı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!