Bizimle iletişime geçin

Haberler

Elektrikli Kargo Bisikletlerine Neden Yatırım Yapılmalı?

Elektrikli kargo bisikletlerine olan ilgi yükselerek devam ediyor. İşletmelerden, daha verimli olmak için elektrikli kargo bisikletlerini tercih edenlerin sayısı her gün artmakta.

Şehir içi teslimatlar için araçlardan daha az yolda alan kaplayan, trafikteki yoğunluğu hafifleten ve şirketin verimliliğini artıran elektronik kargo bisikletlerinin sağladığı pek çok avantaj var. Ürünlerini taşımak için daha sürdürülebilir yöntemler arayan birçok işletme ve elektriğin son yıllarda artan popülaritesi, bu yöntemin tercih edilmesindeki önemli sebepler arasında.

Bu yılın başlarında “Fully Charged” Londra’nın merkezine yeni bir e-bike servis alanı açtı. Fully Charged’ın kurucu ortağı ve başkanı Dan Parsons, ““Odak noktamız her zaman müşterilerimize sunduğumuz hizmet ve destek oldu. Büyük bir atölyemiz var ve hepimiz müşteriyle yakından ilgileniyoruz. Herkes size bir e-bike satabilir. Önemli olan desteğinizi ve verdiğiniz hizmeti devam ettirebilmek. Elektrikli kargo bisikletleri son üç yılda epey popüler hale geldi. Önceden her birkaç ayda 1-2 telefon görüşmesi yapıyorken şu anda bu bisikletler ile ilgili gün boyunca insanlara hizmet veriyoruz.”

Eylül ayında Fully Charged, Londra’nın merkezindeki e-bike showroom’unda düzenlediği etkinlikte çeşitli elektrikli kargo bisikletlerini tanıttı. Bu bisikletleri görmeye ve denemeye gelenler, işletmelerden sağlıklı bilgiler alma şansı buldu. DfT ve dağıtım ortağı Energy Saving Trust, kısa süre önce elektrikli kargo bisikletlerine yatırım yapan küçük işletmelere yardım etmek ve onları desteklemek için 400 bin pound’luk bir finansman açıkladı. Finansman, bir e-kargo bisikletinin toplam maliyetinin %40’ını karşılıyor. İki tekerlekli modeller için maksimum 2.500 pound, ve üç tekerlekli modeller için 4.500 pound’a kadar bu finansman kullanılabiliyor.

Dan Parsons, “Birleşik Krallık’ta elektrikli kargo bisikletlerine olan ilgideki artış sebebiyle bu fon ortaya çıkmış oldu. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de yaklaşık 2.000 elektrikli kargo bisikletinin satıldığını ve bu sayının Almanya’da yaklaşık 80.000 olduğunu biliyoruz. Sektör, büyüme için önemli bir potansiyele sahip. İngiltere’de satılan 2.000 bisikletin çoğunluğunda biz varız. Eğlenceli ve heyecan verici bir işimiz var. Müşterilere etkin bir şekilde hizmet verebilmek ve onları destekleyebilmek için servis istasyonları ihtiyacı oluştu. Bisikletlerin problemsiz bir şekilde yola devam etmesi ve işlerin aksamaması için bu bakım istasyonlarının önemi büyük. Bu durum, bisikleti hobi olarak kullanan birinin bir hafta ara vermesi gibi bir şey değil. Her gün iş için elektrikli kargo bisikletini kullanan insanlar var.”

Parsons, e-kargo bisikletlerine olan ilginin artmasında Londra’daki altyapı değişikliklerinin ve hükümetin mevzuatlarının önemi olduğunu düşünüyor. Ayrıca yükselen yakıt maliyeti ve trafikteki artış, insanları bisiklete yönelten diğer unsurlar. “Pandemi, e-ticaretin patlama yapmasını beraberinde getirdi. Amazon’un daha fazla teslimat yöntemine ihtiyacı oluştu. Araçları tercih ettiler fakat şehrin bazı bölgelerine araçların erişimi kısıtlandı. E-kargo bisikleti, bu işletmelerin aynı sayıda veya daha fazla paketi araçların ulaşamadığı yerlere teslim etmelerinde oldukça yardımcı oluyor.”

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!