Bizimle iletişime geçin

Haberler

“Vuelta Parkuru Remco Evenepoel’a Uygun”

Quick-Step takım patronu Patrick Lefevere, açıklanan 2022 İspanya Bisiklet Turu parkurunun Remco Evenepoel’a uygun olduğunu söyledi.

Remco Evenepoel, kariyerinin ilk büyük turunu 2021’de İtalya’da koşmuştu. Turun son haftasında abandone olan genç sporcu, kendisi adına keyifli geçen yarışta gelecek vaat eden bir performans sergilemişti. Torino’daki açılış zamana karşı yarışında 7. olan Evenepoel, uzun bir süre mücadeleyi genel klasmanda ilk 10 içinde götürmeyi başarmıştı.

2022 Vuelta rotası geçtiğimiz hafta açıklandı. 19 Ağustos’ta Utrecht’te takım zamana karşı heyecanı yaşanacak Vuelta’nın 10. etabında ise 31.1 kilometrelik bireysel zamana karşı yarışı koşulacak. Remco Evenepoel, son hafta geçilecek zorlu zirve finişleri öncesinde zamana karşı etaplarını kullanarak genel klasmanda elini kuvvetlendirmeye çalışabilir.

Sporza’ya konuşan Patrick Lefevere, Evenepoel’un gelecek yıl Fransa Bisiklet Turu’nda yarışmayacağını ve takımın ocak ayındaki antrenman kampında bisikletçinin gelecek sezon için hedefleri ve istekleri doğrultusunda nihai bir yarış takvimi belirleneceğini söyledi. Lefevere ayrıca Evenepoel’un 2022 sezonunda ilk olarak 30 Ocak’ta başlayacak Vuelta a San Juan’da yarışacağını söyledi.

Lefevere, “Vuelta parkuru Remco’ya uyuyor. Geçtiğimiz sene İtalya Turu’nda, çok iyi hazırlanamamasına rağmen büyük turları koşma yetisine sahip olduğunu gördük. İspanya Turu’na bir sorun olmadan gidebilirse etaplarda şansı olacağını düşünüyorum. Ona henüz büyük tur liderliği vermeyi düşünmüyorum. 3 haftalık bir yarışa nasıl reaksiyon göstereceğini halen tam olarak bilmiyoruz. 2.000 metrenin üzerinde geçilecek finişler de sporcu için yeni bir deneyim olacak. Ocak ayında Remco Evenepoel’un yarış takvimi başlayacak. Önce sezonun ilk bölümüne bir göz atacağız. Remco muhtemelen yılına Arjantin’de başlayacak (Vuelta a San Juan). O yarışta daha önce güzel anılar yaşadı ve sezona hazırlanacak yeterli imkanı Arjantindeki mücadelede bulacaktır.” İfadelerini kullandı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!