Bizimle iletişime geçin

Haberler

“İspanya Turu’nu Kazanmayı Tercih Ederim”

2019 Fransa Bisiklet Turu şampiyonu Egan Bernal, İspanya Turu’nda birinci olarak üç büyük turun da zirvesinde yer almak istiyor.

Tour Colombia 2020 - 3rd Edition - 2nd stage Paipa - Duitama 152,4 km - 12/02/2020 - Egan Bernal (COL - Team Ineos) - Egan Bernal (COL - Team Ineos) - photo Dario Belingheri/BettiniPhoto©2020

Egan Bernal, ikinci kez Fransa Turu kazanmaktansa Vuelta’yı şampiyon tamamlamak istediğini söyledi. İtalya Bisiklet Turu şampiyonu, gelecek yıl Fransa Turu’na katılacağını ve ikinci şampiyonluğunu kovalayacağını daha önce belirtmişti. Kolombiya televizyonuna açıklamalar yapan Bernal, yarış motivasyonuyla ilgili farklı bir konuya değindi. “Bana neyi kazanmayı tercih ettiğimi sorarsanız, başka bir Fransa Turu ya da İspanya Bisiklet Turu diyebilirim. Vuelta’yı tercih ederim. Böylelikle üç büyük turu da kazanıp tarihe geçme şansım olurdu.”

Üç büyük turu da kazanma başarısı gösteren tarihte yedi bisikletçi bulunuyor. En son Chris Froome, Team Sky ile yarışırken üç büyük turda şampiyon olmayı başardı. Froome’un kariyerinde toplam yedi büyük tur genel klasman zaferi bulunuyor. Tarihte üç büyük turu da kazanma başarısı göstermiş diğer sporcular ise şöyle: Eddy Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault, Alberto Contador, Vincenzo Nibali, ve Felice Gimondi.

Egan Bernal, bu sene takımın hedeflediği takvime uyarak ilk büyük tur zaferini yaşadığı Fransa Turu’na geri dönecek. Bernal yaptığı açıklamada, “Takım ile konuşmalısınız. Takıma saygı duymalı ve söylenenleri yapmalısınız. Sanırım Tur’a geri dönme zamanı geldi. 2020’de yarışı bırakmak zorunda kalmıştım. Bu sene, neredeyse iki yıllık aradan sonra yeniden Fransa Bisiklet Turu’nda mücadele edeceğim. Yarışa en iyi şekilde hazırlamak istiyorum. Son genel klasman denemelerinin yapılacağı 20. etabın zamana karşı olması beni düşündürüyor.” ifadelerini kullandı.

Kolombiyalı sporcu, 2021 sezonunda İtalya Turu şampiyonluğunun ardından ispanya Bisiklet Turu’nda koşmuş ve genel klasmanda altıncı sırayı almıştı. İspanya Turu deneyimi üzerine konuşan Bernal, kariyerindeki diğer pek çok yarıştan daha fazla şey öğrendiğini belirtiyor. 2019 zaferi de dahil olmak üzere üç kez Fransa Turu’nu koşan Kolombiyalı bisikletçi, en son 2020’de sakatlanarak yarıştan çekilmek zorunda kalmıştı.

E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!

Yorumlar için tıklayın

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Öne Çıkanlar

Bağlan
E-Posta Bülteni

E-Posta bültenimize abone olun, en son haber ve röpörtajlardan ilk sizin haberiniz olsun!